Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye İhale Tek Firma İle Yapıldı

İhale Tek Firma İle Yapıldı

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2010 Perşembe 11:45
İhale Tek Firma İle Yapıldı

         Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu başkanlığında Encümen Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ihaleye 2 firma katıldı.

         Önkol Ev Gereçleri Otomotiv İnş. San. Tic. Ltd. Şti ve Bahattin Demir'in katıldığı ihalede Bahattin Demir evraklarını komisyona eksik sununca ihaleye tek firma ile devam edildi.

        Şanlıurfa Yeni Otogarı'nda 4768 metrekarelik bir alanda yapılması planlanan ve tüm masrafları 25 yıllığına kiralayan tarafından karşılanacak olan Akaryakıt ve LPG İstasyonu için Önkol Ev Gereçleri Otomotiv İnş. San. Tic. Ltd. Şti 2 Milyon 760 Bin TL teklif verdi.

     Muammen bedeli 2 Milyon 750 Bin TL olarak belirlenen ihalede Belediye Encümeni pazarlık yoluna gitti. Bu pazarlık sonucunda  firma yetkilisine teklifin 3 Milyon TL'ye çıkarılması istendi.

     Önkol Ev Gereçleri Otomotiv İnş. San. Tic. Ltd. Şti Vekili Arif Önkol Belediye Encümeni'nin bu isteğini olumlu karşılayarak hazırlanan protokole imza attı.

     Gerçekleştirilen ihale hakkında basına bilgi veren Belediye Başkanı Yardımcısı, İbrahim Güllüoğlu Yeni Otogar'da adına yakışır bir akaryakıt ve LPG istasyonu yapılacağını belirterek ihaleyi alan firmaya ve tüm Şanlıurfalılara hayırlı olsun temennisinde bulundu.

İhalenin tek bir firmanın ile pazarlık usulu yapılarak yapılması komuoyunda soru işaretlerine neden oldu. Kamuoyunda ihalenin rekabet şartlarından uzak pazarlık usulu ile yapılmasının sakıncalı olacağı dile getirildi.   

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com