Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Iğdır'da geleneksel Ehl-i Beyt paneli

Iğdır'da geleneksel Ehl-i Beyt paneli

Her yıl Iğdır Üniversitesi'nde geleneksel olarak düzenlenen Ehl-i Beyt Paneli'nin bu yıl 7. si düzenlendi.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe 23:51
Iğdır'da geleneksel Ehl-i Beyt paneli

Büyük bir ilgi gören panele, Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Iğdır İl Müftüsü Cüneyt Kulaz ve Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneği Başkanı Behlül Salmanlı’nın yanı sıra, Iğdırlı vatandalar ile üniversite öğrencileri  katıldı.

Panele Prof. Dr. Mehmet Atalan, Hasan Karabulut ve Arif Taşdemir panelist olarak katıldı. Her yıl farklı bir konuyla ele alınan panelde bu yılın konusu "Cafer-i Sadık" oldu.

Panelde, açılış konuşmasını Iğdır Üniversitesi Caferilik Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Musa Çetin yaptı.

7. Ehl-i Beyt Paneli’nin başkanlığını yapan Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi Eren konuşmasında, farklılıkların rahmet olarak algılanması gerektiğini belirtti.

Programa konuşmacı olarak katılan Iğdır Ehl-i Beyt alimlerinden Arif Taşdemir, Cafer-i Sadık'ın hayatı hakkında detaylı bilgiler verdi.

Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Mezhepler Tarihi Anabilim Dalı Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Atalan da panelde, "Tarihsel süreçte Cafer-i Sadık" konulu bir konuşma  yaptı.

Son panelist olan Caferi Alimler Birliği (CABİR) Başkanı Hasan Karabulut da, "Kur'an ve Sünnet bağlamında Cafer-i Sadık" konusunda bilgi verdi.

Panelde yapılan konuşmaların ardından   Iğdır Valisi Davut Haner, panele başkanlık yapan Prof. Dr. Şadi Eren  ve panelistlere plaket takdim etti.  (Zülfü Dinç - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

227 hakim ve savcının ihraç edildi-İşte ihraç edilenlerin isim listesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com