Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Iğdır'da "Çevre Eğitim Merkezi" açıldı

Iğdır'da "Çevre Eğitim Merkezi" açıldı

​Iğdır'da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan "Çevre Eğitim Merkezi" açılışı yapıldı.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2016 Çarşamba 23:20
Iğdır'da

Iğdır Valisi Davut Haner'in de katılımıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Çevre Eğitim Merkezi” açılışı yapıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk yaptığı açıklamada, çocuklarda çevre bilincini oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Gençtürk, “Küçük yaşlarda öğrenilen bilgilerin, kazanılan alışkanlıkların ve görülen davranışların yaşam şekli halini aldığı ve ömür boyu uygulandığı düşüncesinden hareketle, çocuklarda çevre bilinci oluşturulması hedefiyle, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce çevre eğitimi çalışmalarımız sürekli devam etmektedir. Çevre eğitimlerinin belli bir eğitim merkezinde verilmesinin, çocukların uygulamalar yapmasının ve görsel öğrenmenin daha faydalı olacağı anlayışıyla, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz bünyesinde "Çevre Eğitim Merkezi" oluşturulmuştur. İlimizde anasınıfı ve 1’inci sınıfta eğitim gören öğrencilerin Çevre Eğitim Merkezine gelerek, eğlenceli uygulamalarla bilgi ve bilinç edinmeleri sağlanacak olup, Kahraman Çevreci Belgesi verilerek zihinlerinde yer edinmesi sağlanacaktır. Öğrencilerimiz 25'er kişilik gruplar halinde Merkezime geleceklerdir ve yılda bin kadar öğrenciye eğitim vermeyi hedeflemekteyiz.” dedi. (Zülfü Dinç - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com