Advert
Advert
Advert

İdil'de PKK'li grup yol kesip 2 TIR'ı yaktı

İdil-Midyat kara yolunun 30.'uncu kilometresinde yol kesen PKK'liler durdurdukları 2 TIR ı yakıp kaçtılar.

İdil'de PKK'li grup yol kesip 2 TIR'ı  yaktı
İdil'de PKK'li grup yol kesip 2 TIR'ı  yaktı

İdil-Midyat karayolunun 30.’uncu kilometresinde yol kesen PKK’liler  durdurdukları  2 TIR ı yakıp kaçtılar.  Dün saat 19.30 sularında, İdil'e bağlı Karalar (Araban) beldesi yakınlarında yol kesen PKK’ i bir grup, durdurdukları  2 TIR ı yaktıktan sonra  kayıplara karıştı.  

Yakılan TIR’ lardan birinin Silopi ilçesinde , diğerinin ise   Şırnak’a bağlı Kumçatı (dergül) beldesinde ikamet eden  şahıslara  ait olduğu öğrenildi.

İLKHA muhabirine  konu hakkında bilgi veren   yakılan TIR’lardan birinin  şoförü  M.Ş.,” Ben Midyat tarafından geliyordum. Karalar (Araban ) beldesini geçtik. Birinci kilometrede PKK’liler yolumuzu kestiler. İdil tarafından gelen diğer bir TIR’ı da durdurdular. Beni ve diğer şoförü indirdikten sonra araçlarımıza benzin döküp yaktılar. ‘Yakmayın niye yakacaksınız biz size ne yapmışız’ dememize rağmen, bize aldırış etmeden hatta ayaklarımızın arasına bir kaç kurşun sıkıp konuşmamamızı söylediler. Araçlarımız kül oldu.”  ifadelerini kullandı.

M.Ş. konuşmasına devamla, “Sonra Haberli (Basbirin) köyünden gelen  Jandarma, bizi karakola götürüp ifadelerimizi aldı ve başka araçla sabahleyin eve gittik.” dedi.

Olay nedeniyle yolda uzun araç kuyruğu oluşurken, Jandarma birlikleri tarafından kontrollü olarak trafiğe açıldı.   

Eylemi yapan PKK’li grup,  karanlıktan faydalanarak kaçıp izlerini kaybettirdiler.    (M. Şerif AŞKIN – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!