Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İdil halkı büyük tedirginlik içinde

İdil halkı büyük tedirginlik içinde

Cizre ve Silopi'de ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, İdil (Hezex) halkı 'sıra bize gelir' endişesiyle ilçeyi terk etmeye başladı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2015 Salı 21:32
İdil halkı büyük tedirginlik içinde

Cizre ve Silopi’deki hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağı yakın ilçeleri tedirgin etti.

‘Sıra bize de gelir’ endişesiyle bir an önce kurtulmak isteyen İdil halkı,   bu nedenle halk ilçeyi gizliden terk ediyor.

İlçede yayılan söylentilere göre PKK elemanlarının  HDP ve DTP ilçe teşkilatları ile yakın zamanda yaptıkları toplantıda   kimsenin ilçeyi terk etmesine izin verilmeyeceğini,  terk edenlerinin de evlerine el koyulacağını  ifade ettikleri belirtildi.

Öte yandan Cizre ve Silopi’deki sokağa çıkma yasağı ile beraber idil’de (Hezex) PKK elemanlarının belediye kepçesini kullanarak çoğu yerlere yeni hendekler kazdıkları ve onlarca el yapımı (EYP) patlayıcı döşediklerinin bilindiği, döşenen patlayıcıların açıktan çekilen kablolarının halk tarafından  görüldüğü belirtiliyor.  

Görüştüğümüz isimlerini vermek istemeyen  kadınlar, “Kardeşim razı değiliz ve çok korkuyoruz 24 saat çocuklarımız patlayıcıların üzerinde oynamaktalar. Çocuklarımıza patlar diye korkuyoruz. Kimin çocuğu ölürse kimsenin umurunda değil, bundan dolayı bu patlayıcılardan korkuyoruz fakat dillendirmeye korkuyoruz. Halimizi Allah a havale ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.

PKK‘nin tüm tehditlerine rağmen halkın gizliden çoğu eşyalarını alarak ilçeyi terk ettiği görülürken, gasp edilmesin diye evlerinde ihtiyarları bıraktıkları belirtildi.  (İLKHA)  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com