Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İddialar üzerine belediye başkanının eşi görevinden istifa etti

İddialar üzerine belediye başkanının eşi görevinden istifa etti

Ceyhan Belediye Başkanı tarafından belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü görevine getirilen eşi Haticetül Kübra Öztürk, gelen baskılar üzerine istifa etti.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2016 Pazartesi 13:00
İddialar üzerine belediye başkanının eşi görevinden istifa etti

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıkladığı partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen isimler arasında yer alan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, yazılı bir açıklama yaparak belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörünü yapan eşinin istifa ettiğini duyurdu.

Eşini belediye başkan yardımcısı yaparak özel nüfuz kullandığı ve imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yaptığı şeklindeki iddiaların hem şahsını hem de partisine zarar verecek nitelikte olduğunu ifade eden Öztürk, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Siyasal etik ve anlayışım, partime olan sadakatim ve sorumluluğum çerçevesinde, kamu vicdanının rahatlatması adına; Eşim Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü Haticetül Kübra Öztürk görevinden istifa ederek Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak dönmek için izne ayrılmıştır. Ayrıca İmar Müdürü Gözde Sümer de istifa etmiş olup, yerine Kentsel Dönüşüm ve Kentsel Tasarım Müdürü İsa Makal getirilmiştir. İŞKUR sözleşmesi dâhilinde TYP işçilerinin alım işlerinden sorumlu Yalçın Küspeci de görevinden alınmıştır, kamuoyuna duyurulur.” 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Referandum'da ‘Evet’ rekoru beklenen iller belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com