Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa İDARECİLER GÜNÜ KUTLANDI

İDARECİLER GÜNÜ KUTLANDI

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2011 Pazartesi 21:08
İDARECİLER GÜNÜ KUTLANDI

 


 

10 Ocak İdareciler Günü münasebetiyle Valilik Önünde kutlama töreni düzenlendi. Törene Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın yanı sıra, vali yardımcıları ve kaymakamlar katıldı.

 

Atatürk Anıtına Valilik Çelengi’nin Vali Nuri Okutan tarafından sunulmasıyla başlayan kutlama töreni Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, 1972 yılından bu yana her yıl 10 Ocak’ın ‘İdareciler Günü’ olarak da kutlandığını belirterek, “İdareci demek; aynı zamanda ülkenin sorunlarından kaygılanan, onlara çözüm üreten, ilin veya görev yaptığı ilçenin sorunlarıyla; hem sosyal hem de kültürel bütün boyutlarıyla ilgilenen insanlar demektir. Aynı zamanda o sorunları memleketle hem de bütün uluslararası boyutuyla değerlendiren insanlar demek. Dolaysıyla biz bugünü hem kendi meslek grubumuzun sorunlarını değerlendirmek ve gelinen noktayı özeleştiri de dahil değerlendirmeyi vesile sayıyor hem de memleketin sorunları, içinde bulunduğumuz sorunları, gelecekle ilgili sorunları düşünceleri, kaygıları bir daha gözden geçirme fırsatı buluyoruz. Bu vesileyle mesleğe emeği geçmiş büyüklerimizi ve şehitlerimizi anıyoruz. Bunların adına meslek mensuplarımız arasında ödüller veriyoruz bugün. Meslek mensuplarımızdan oluşan İdareciler Derneğimiz var. O derneğin başında eski tecrübeli idarecilerimiz var ve onların seçtiği idarecilerimizin ödüllendirilmeleri söz konusu. İllerde de bu tür küçük etkinlikler yapıyoruz. Tüm idarecilerin idareciler gününü kutluyor ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Bugünün aynı zamanda Çalışan Gazeteciler Günü olmasıyla ilgili olarak da Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, mülki idare amirleri ile gazetecilerin aynı mesleğin mensupları olduğunu söyleyerek, “Her zaman söylüyoruz mülki idare amirlerinin gazetecilerle meslek mensuplarıdır diye. Çünkü aynı olaylara, aynı sorunlara koşuyoruz. İyi konulara birlikte bakıp, üzüntülü konularda hep birlikte üzüntü duyuyoruz. Dolayısıyla bugün Çalışan Gazetecilerin Günü, Gazetecilerin de gününü kutluyorum. İki meslek gurubunun da bu gün kutlanmasını bir tesadüf veya tavaffuk olarak görüyorum. Aynı kaygıyla düşünen, aynı konularda kaygılanan insanların da günlerinin de aynı gün oluşu bence anlamlı bir tesadüf veya tevafuk. Onların da gününü buradan kutluyor ve tebrik ediyorum. Çalışan Gazeteciler ile İdareciler Günü’nün aynı gün olması çok anlamlı” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com