Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ''İdam kararları bizim için şereftir''

''İdam kararları bizim için şereftir''

Şanlıurfa'da düzenlenen “Esma'nın Mücadelesini Anlamak” konulu konferansta konuşan Mursi dönemi Enformasyon başkanı, "Mursi ve 124 kardeşim hakkında ikici bir idam kararı çıkarıldı. Bu bizim için bir şereftir." dedi.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2015 Pazartesi 05:31
''İdam kararları bizim için şereftir''

Şanlıurfa Şair Nabi konferans salonunda, Mısır’dan gelen misafirlerle beraber “Esma'nın Mücadelesini Anlamak” konulu konferans düzenlendi. Şanlıurfa BŞB, Davet ve Kardeşlik Vakfı ve RUHA DER’in organize ettiği konferans Şanlıurfa halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Konferansa Mısır’dan gelen Mursi dönemi Enformasyon başkanı Sallah Metewally, Esma Biltaci’nin Abisi Ammar Biltaci ve Müslüman Kardeşler Genel sekreteri Dr Mahmoud Hussein katıldı.

Konferansa başlamadan önce RUHA DER başkanı Salih Samak, konferans salonunun dışında yaptığı açıklamada Mısır’ın halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşlarına verilen idam kararlarını kınadı.

Darbe yapan Sisi aleyhine sloganların atıldığı açıklamada Samak, Mısır tarihinde ilk defa halkın serbest iradesi ile seçilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin darbe ile düşürülerek hapse konulduğunu belirterek, halkın şiddet kullanmadan aylarca meydanlarda Mursi’ye destek verdiğini dile getirdi. Basın açıklaması sırasında kalabalık, tekbirler getirerek Mursi’ye destek sloganları attı.Basın açıklamasının ardından kalabalık, dağılmadan Konferans salonuna geçti.

Konferans İmam Hatip lise Öğrencisi Ramazan Akbaş’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Ardından Prof. Dr. Muhammed Biltaci’nin kızı Esma'ya yazdığı mektup slayt eşliğinde okundu. Mektubun okunması sırasında katılımcıların duygulandığı gözlendi.Programda Esma Biltaci’nin Abisi Ammar Biltaci, kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Mursi dönemi Enformasyon başkanı Sallah Metewally, Türkçe yaptığı konuşmada, "Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Mursi adına size selam getirdim. Şu anda benim de içerisinde olduğum Mursi ve 124 kardeşim hakkında ikici bir idam kararı çıkarıldı. Bu bizim için bir şereftir, Allahın izni ile." dedi.

Sık sık tekbirler getirilerek Mursi ve İhvan lehine sloganların atıldığı programda konuşmasını sürdüren Metewally, Muhammed Mursi'nin hayatı ve mücadelesinden kesitler aktardı.

Konferans yapılan Dua ile sona erdi. 

(Mustafa Gül - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com