Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye İçişleri, Ulaştırma ve Adalet Bakanları değişti

İçişleri, Ulaştırma ve Adalet Bakanları değişti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 7 Haziran'da gerçekleştirilecek genel seçimler nedeniyle görevlerini bıraktı.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2015 Cumartesi 08:26
İçişleri, Ulaştırma ve Adalet Bakanları değişti

Adalet, İçişleri ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlarının atanmasına ilişkin işlem, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Anayasa’nın 114. maddesi uyarınca 7 Mart 2015’ten geçerli olmak üzere görevlerinden ayrılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yerine Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ’nın yerine İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın yerine de Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin atandı.

İNÖNÜ'NÜN TRENİ DURDU DİYE YASA ÇIKTI

Söz konusu 3 bakanın zorunlu olarak seçim öncesi istifa etmesini gerektiren yasanın İsmet İnönü ve CHP ile bir ilgisi var:

Yıl 1959. İktidarda, Menderes'li Demokrat Parti, muhalefette İsmet Paşa'lı CHP var. Siyasi hava çok gergin. CHP, dönemin iktidarının rejimi tehlikeye soktuğu iddiasında.

CHP lideri İnönü, her fırsatta Menderes liderliğindeki DP iktidarının ülkeyi krize soktuğunu iddia ediyor, üniversite hocaları da öğrencileriyle birlikte iktidar aleyhine yürüyüşler yapıyor; Tandoğan, Çağlayan, Manisa, Çanakkale ve İzmir'de olduğu gibi.
KAYSERİ MİTİNGİNE GİDERKEN..

İnönü, bir miting için Ankara'dan Kayseri'ye giderken bindiği tren Kayseri yakınlarındaki Himmetdede İstasyonu'nda bilinmeyen bir nedenle duruyor. Yaklaşık üç saatlik rötarın ardından yeniden hareket eden trenin durması o gün istifa eden üç bakanla birlikte bu zamana kadar görev yapmış tüm bakanlara da kesiliyor
İLK FATURA ULAŞTIRMA BAKANINA KESİLDİ

Trenin durmasından dönemin Ulaştırma Bakanı sorumlu tutularak bu görevde bulunan kişilerin seçimlere 3 ay kala istifa etmesini gerektiren bir madde konuyor. Daha sonra bu maddeye İçişleri ve Adalet Bakanı da ekleniyor. Ancak İçişleri ve Adalet Bakanları'nın bu yasaya hangi sebeple eklendiği bilinmiyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com