Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye İçişleri bayramda alınacak trafik tedbirlerini görüştü

İçişleri bayramda alınacak trafik tedbirlerini görüştü

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yaklaşan Kurban Bayramı'nda trafik kazalarının önlenmesi için şimdiden çalışmalara başladıklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 11:05
İçişleri bayramda alınacak trafik tedbirlerini görüştü

İçişleri Bakanı Efkan Ala başkanlığında, yaklaşan Kurban Bayramı'nda alınacak trafik tedbirlerine ilişkin, akademisyen ve bürokratların da katılımıyla bakanlıkta bir toplantı düzenlendi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, alınacak tedbirlerin, hedeflerin, Türkiye genelinde yapılan yeni düzenlemelerin gözden geçirileceğini belirterek, "Vatandaşımıza en kaliteli trafik hizmetini, onları en az rahatsız edecek şekilde verebilmeyi sağlamak için bir aradayız. Türkiye'nin gelişmesine paralel olarak bölünmüş yollar, otobanlar, hava yolu, demir yolu, hızlı tren; bütün bunlar ulaşım sektöründeki gelişmeyi ortaya koyuyor" diye konuştu.

Türkiye halkının milli gelirinin yükselmesiyle vatandaşların otomobil talebinin arttığını, günlük trafiğe giren araçların azımsanmayacak düzeyde olduğunu belirten İçişleri Bakanı Ala, "Trafiğe çıkan araç sayısı aslında gelişmeyi gösteriyor ama alacağımız tedbirleri de sürekli gözden geçirmeyi gerektiriyor" dedi.

“Kurban Bayramı'nda gönül arzu ediyor ki, hiçbir biçimde ölüm haberi almayalım”
Yaklaşan Kurban Bayramı'nda trafik kazalarının önlenmesi için şimdiden çalışmalara başladıklarını belirten İçişleri Bakanı Ala, şunları kaydetti: "Bayramlarda önceki istatistiklere bakınca önemli mesafeler kaydedilmiş. İnsan hayatı söz konusu olunca istatistikler anlamını yitiriyor, bir kişinin bile hayatını kaybetmemesini sağlayacak bir tedbir varsa onu değerlendirelim istiyoruz. Önümüzdeki Kurban Bayramı'nda gönül arzu ediyor ki, hiçbir biçimde ölüm haberi almayalım. Hastaneler yaralılarla dolmasın, fakat maalesef bayramlarda sürücülerimiz memleketlerine giderken, o sevinci yaşamayı arzu ederken yeterli itinayı göstermiyorlar. Biz de acaba tedbirlerimizde tam başarılı mıyız, bunların da gözden geçirilmesi lazım.”

“Sürücülerin kurallara harfiyen uymasını rica ediyorum”
Trafikle görevli olanların eksiklik olmadan görevlerini yerine getirmelerini isteyen Ala, “Bu karşılıklı olarak kurallara uymayı gerektiren bir husus. Yollar çok iyi olsa bile sürücü ve araçta problem varsa üzücü sonuçla karşılaşabiliyorsunuz. Şimdiden Kurban Bayramı'nda araç sahiplerinin, sürücülerin son derece dikkatli olmasını ve kurallara harfiyen uymasını rica ediyorum, çok önemsiyorum. Bu işte görevli olan arkadaşlarımıza da spesifik olarak alacağımız yeni tedbirleri de uygulamalarını, vatandaşlarımızı da bundan sonra alacağımız kurallara uyması için uyarıyorum" dedi. (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com