Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya İç Yağının, Kuyruk Yağlarının Kolestrol Yaptığı Palavradır

İç Yağının, Kuyruk Yağlarının Kolestrol Yaptığı Palavradır

Son günlerin en önemli tartışması, “Yüksek kolesterol tehlikeli mi, değil mi?” tartışmasıdır.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2011 Cumartesi 21:35
İç Yağının, Kuyruk Yağlarının Kolestrol Yaptığı PalavradırTıp dünyasını bu konuda ikiye bölünmüş.

Tartışma, kendilerini bağımsız olarak nitelendiren bir grup doktorun "yüksek kolesterol kalp damar sağlığını tehdit etmez" iddiasıyla başladı.

Türk Kardiyoloji Derneği, yüksek kolesterolün kalp damar sağlığını tehdit ettiğini ve kolesterol ilaçlarının kesilmesinin hastanın hayatına mal olacağını açıkladı.

Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Oktay Ergene, "Kan kolesterol yüksekliği kalp damar hastalığı yapar mı?’ sorusu abesle iştigaldir. Genç arkadaşlarımız var abesle iştigal lafını anlamayabiliyorlar sözlüğe baktım, yersiz, yararsız boş ve anlamsız işlerle uğraşmaktır" şeklinde konuştu.Bağımsız doktorlar ise hiçbir yiyeceğin kolesterolü yükseltmeyeceğini iddia ediyor.

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bu konuda, "Vücudun kolesterole ihtiyacı vardır. Kolesterol en güçlü antioksidandır. Eğer vücutta stres varsa kolesterol yükselir. Kolesterol bir yağ değildir. Kolesterol bir steroit hormondur" dedi.

Kolesterol Gerçekten var mı? Faydalı mı, zararlı mı?

Tabi ki bu sorunun cevabı tıp dünyasını ilgilendirir.
MEHMET GULİ ASLAN'IN YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ!..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com