Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya İbrahim Şahin dizilere ateş püskürdü

İbrahim Şahin dizilere ateş püskürdü

TRT Genel Müdürü'nden dizilere ağır eleştiri İbrahim Şahin dizilere ateş püskürdü

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2011 Salı 14:31
İbrahim Şahin dizilere ateş püskürdü
Ülke Tv'de yayınlanan Gazeteci Milleti adlı programa telefonla katılan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, reyting operasyonuna yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dizilere sert eleştirilerden bulunan Şahin "Bu reyting ölçüm sisteminde toplumun değer yargılarını zedeleyen yapımlar da güç kazanıyor" dedi.

HAYATTA KALMA ŞANSI YOK
İbrahim Şahin TRT olarak reyting ölçümüne dönük itirazlarının çok daha geriye dayandığını ifade ederek, yerli dizileri eleştiri yağmuruna tuttu. " Bu reyting ölçüm sisteminde toplumun değer yargılarını zedeleyen yapımlar da güç kazanıyor." diyen İbrahim Şahin "Biz TRT olarak kamu yayıncılığı yapıyoruz birinci olmak gibi iddiamız olamaz haliyle.

Ama 20. bile olsak bunun güvenilir bir kaynakla ortaya konması gerekir ki biz tedbirimiz alıp ona göre yayın yapalım. AGB'de birinci olan bizim şirketimizin ölçümünde de birinci oluyor ama oranlar ve detaydaki rakamlar çok önemli. Reklam dağılımında hangi kanalın ne kadar para alacağını belirlenmesi açısından bu rakamlar çok önemli. Mevcut sistemin hayatta kalma şansı yoktur."
ifadelerini kullandı.

2 ERKEĞİ BİLE AYNI YATAĞA SOKTULAR
Dizilerde cinsellik öğelerinin ön planda olduğunu kaydeden Şahin "Bu reyting sistemi adaletli olmadığı gibi hangi tip yapımların izlenip izlenemediğini belirlediği için toplumun değer yargılarını zedeleyen yapımlar da güç kazanıyor.

Dizilerde cinsellik içeren sahneler haber yapılarak tanıtılıyor insanlarda merak uyandırılarak reyting alınıyor. En son bildiğiniz gibi iki erkeği bile aynı yatağa soktular. Bundan sonra ne yapılmalı? Yeni bir ihale yapılır, bu ihaleyi ve sonrasındaki denetimi RTÜK yapmalıdır. Biz örneğin reyting ölçümünün denetimini üniversitelere yaptırıyoruz."dedi.

televizyon gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com