Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi İbrahim İletmiş “Körfez Ülkelerinin Çok Büyük Bir İhracat Potansiyeli Var”

İbrahim İletmiş “Körfez Ülkelerinin Çok Büyük Bir İhracat Potansiyeli Var”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Körfez İşbirliği Odaları (FGCC Chambers) işbirliği ile 6–7 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi 1. İş Forumu’na Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim İletmiş katıldı.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2012 Perşembe 22:11
İbrahim İletmiş “Körfez Ülkelerinin Çok Büyük Bir İhracat Potansiyeli Var”


Düzenlenen açılış törenine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, İslam Ticaret ve Sanayi Odası (FGCCC) Başkanı Şeyh Salih Kamil, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Bin Cuma Al - Shibli ve konsey üyeleri katıldı.


Yaklaşık 750 kişinin katıldığı İş Forumu programı çerçevesinde; panel ve seminerler düzenlendi. İzmir Ticaret Borsası ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde, "Tarımsal Verimliliği Arttırmak ve Gıda Güvenliği" konuları tartışıldı. Panele, Işınsu Kestelli, Türkiye Gıda Meclisi Başkan Yardımcısı ve SETBİR Başkanı Murat Yörük, Bahreyn Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Abdulhakem Al Shemer,i ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim iletmiş ile Ata Holding Danışmanı ve Türk-BAE İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Bolak katıldı.Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi 1. İş Forumu ile ilgili bir değerlendirme yapan İbrahim iletmiş, Forumun çok verimli geçtiğini belirterek, Ortadoğu ve Körfez Ülkelerinin çok büyük bir ihracat potansiyeli olduğunu belirtti. İletmiş Sözlerini şöyle sürdürdü “Ülkemiz ile Körfez İşbirliği Odaları Federasyonuna üye olan ülkeler Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Oman ve Kuveyt arasında özellikle tarımsal ürün ticaretinde önemli bir işbirliği alanı ve çok büyük bir ihracat potansiyeli bulunmaktadır, artan nüfus için güvenli, yeterli ve besleyici gıda kaynaklarının büyük önem kazandığı günümüzde, ilimizdeki tarımsal olanakları doğru kullanarak üretim yapmalıyız ve ürettiğimiz ürünleri rahatlıkla bu ülkelere ihraç edebiliriz, bu durumu değerlendirmeliyiz" dedi.

İbrahim İletmiş ayrıca Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ilimizin ticari potansiyeli hakkında yaptığı görüşmenin de olumlu geçtiğini ifade etti.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com