Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İbrahim Coşkun: “28 Şubatçılardan hesap sorulmadı”

İbrahim Coşkun: “28 Şubatçılardan hesap sorulmadı”

28 Şubat darbesi ile ilgili açıklama yapan Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube başkanı İbrahim Coşkun, 28 Şubat darbesini gerçekleştirilenlerden hesap sorulmadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2016 Cumartesi 16:16
İbrahim Coşkun: “28 Şubatçılardan hesap sorulmadı”

 “28 Şubat Post modern Darbe” ile ilgili bir açıklama yapan, Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube başkanı İbrahim Coşkun, 28 Şubat darbesini gerçekleştiren Asker, Bürokrat, Medya ve sözde sivil toplum kuruluşlarından hesap sorulmadığını söyledi.

28 Şubat darbesini küresel güçlerin yaptığını belirten Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube başkanı İbrahim Coşkun, “Tarihin en acımasız sonuçlarını doğuran ve bin yıl sürmesi planlanan ‘28 Şubat Post Modern Darbesi’nin küresel güçlerin ve yerli kuklalarının ortaklaşa yaptığı bir darbedir.” dedi.

Darbeye karşı çıkan on binlerce kamu görevlisinin hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldığına dikkat çeken Coşkun, “ On binlerce memuru görevlerinden attılar. Başta başörtüsü olmak üzere kılık kıyafet yasaklarıyla bireysel ve toplumsal özgürlüklerinin önüne set çektiler. Kamu görevlilerinden öğrencilere hatta sermayeye kadar herkesi renklere ayırarak fişlediler. Faili meçhul cinayetlerle kaos oluşturarak topluma gözdağı verdiler ve korkuttular.” ifadelerini kullandı.

28 Şubat darbecilerinden hesap sorulmadığını ifade eden Çoşkun, “Türkiye’nin her yerini modern mahpushaneye çeviren ve korku imparatorluğu kuran darbecilerden hesap sorulmadı. Zulümleri pervasızca yapanlar, sürgünleri gerçekleştirenler, kamu görevlilerini işten atanlar, insanları tek tek fişleyenler cezalandırılmadı. Türkiye’nin her alanda geri kalmasını engelleyenlerden, hesap sorulmadı. Bu kapsamda, 28 Şubat darbesini gerçekleştiren ve katkı veren asker ve sivil bürokratlardan hesap sorulmalı. Bu sürece doğrudan ve dolaylı destek veren medya ve sözde sivil toplum kuruluşları millet huzurunda hesap vermeli.” şeklinde konuştu.

Her türlü darbe girişimlerine karşı durduklarını söyleyen Coşkun, “Memur-Sen olarak, 28 Şubat darbesinin artçıları olan karanlık darbe girişimlerinin yanında Gezi kalkışması, 17-25 Aralık küresel darbe girişimi ve 6-7-8 Ekim Kobani provokasyonları başta olmak üzere her türlü darbe girişimleriyle mücadele ettik, etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. (Mustafa Gül, Hüseyin Yetmiş-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com