Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim İbrahim Ayhan'ın öğretmen eşi açığa alındı

İbrahim Ayhan'ın öğretmen eşi açığa alındı

Şanlıurfa’da PKK ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle 462 öğretmen açığa alınırken bunlardan birinin HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan’ın eşi Rezan Ayhan olduğu öğrenildi.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2016 Cumartesi 10:10
İbrahim Ayhan'ın öğretmen eşi açığa alındı

PKK ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle açığa alınan 462 öğretmenin arasında HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan’ın eşi Rezan Ayhan’ında olduğu öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, PKK ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle açığa alınanı 11 bin 285 öğretmenden 462'sinin Şanlıurfa’da görev yaptığı öğrenildi.

Siverek'te de MEB tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında 117 öğretmenin açığa alındığı belirtildi. PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle 117 öğretmenin Eğitim-Sen üyesi olduğu ve 29 Aralık 2015 tarihinde, sokağa çıkma yasaklarına karşı bir günlük iş bırakma eylemine katıldıkları iddia edildi.

Öte yandan FETÖ soruşturması kapsamında il genelinde 512 öğretmen açığa alınmıştı. (Ramazan Casuk-İLKHA)

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com