Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset İbrahim Ayhan; Keyfi olarak tutuluyorum

İbrahim Ayhan; Keyfi olarak tutuluyorum

Şanlıurfa BDP Milletvekili İbrahim Ayhan; “Benimle birlikte beş milletvekili halen hukuksal dayanaklardan yoksun bir şekilde ceza evlerinde siyasi rehin olarak tutulmaktayız.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2012 Çarşamba 10:28
İbrahim Ayhan; Keyfi olarak tutuluyorum
AKP’ nin bu yaklaşımı her şeyden önce bana oy veren 75 bin seçmenime yapılmış bir hakarettir” dedi.

Cezaevinde hukuksuz bir şekilde tutulduğunu ifade eden Ayhan; “24. Dönem Milletvekilliği genel seçimleri üzerinden tam bir yıl geçti. Kürt halkının ve demokrasi güçlerinin yoğun emeği ve çabası sonucunda; AKP iktidarının devletin tüm olanaklarını lehine kullanması, blok adaylarının birçoğunun cezaevinde olması, bağımsız adaylarla seçime girdiği zorluklar, maddi olanaksızlıklar, gözaltı ve tutuklamalara rağmen 36 milletvekilini meclise göndermeyi başarmıştır.

Bloğun bu başarısı hazmedilmemiş olacak ki Hatip DİCLE’ nin milletvekilliği gasp edildi. Benimle birlikte beş milletvekili halen hukuksal dayanaklardan yoksun bir şekilde ceza evlerinde siyasi rehin olarak tutulmaktayız. AKP’ nin bu yaklaşımı her şeyden önce bana oy veren 75 bin seçmenime yapılmış bir hakarettir. Halkımız bizleri ceza evlerinde olmak için değil meclis çatısı altında siyasal, ekonomik ve sosyal beklentilerine cevap olmak için milletvekili seçmiştir. Gözaltı ve tutuklamalar hızından bir şey kaybetmeden devam etmekte; seçilmişler tutuklanarak halkımızın iradesi zaptı rap altına alınmak istenmektedir” dedi.  
www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com