Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya İBO PKKya bir miktar şey hazırladı!

İBO PKKya bir miktar şey hazırladı!

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2010 Çarşamba 11:05
İBO PKKya bir miktar şey hazırladı!

Türkücü İbrahim Tatlıses gerçekten terör örgütü PKKya para teklifinde bulunmuş. Habervaktim, Tatlısesin bu teklifinin değerlendirildiği KCK toplantısının dökümüne ulaştı.

PKKnın gizli şehir yapılanması KCKyla ilgili olarak hazırlanan iddianamede, örgüt tarafından Almanyada konser vermesi yasaklanan ünlü türkücü İbrahim Tatlısesin yasağın kaldırılması için örgüte maddi yardımda bulunmayı teklif ettiği iddia ediliyordu.

HABERVAKTİM O GÖRÜŞMENİN DÖKÜMÜNE ULAŞTI
13.02.2009 tarihinde KCK yöneticileri Nadir Yıldırım, Herdem Kızılkaya ve Hüseyin Zorlu arasında geçen görüşmede, Tatlısesin talebi değerlendiriliyor.

Görüşmede, Tatlısesin tanıdıklar aracılığı ile KCK / PKKya “bir miktar para hazırladığı” haberini gönderdiği konuşuluyor:

BİR MİKTAR ŞEY HAZIRLAMIŞLAR
“Ya onlar bir miktar şey hazırlamışlar. Yani ceza şeyimizi verelim, paradır yav bir miktar verelim, bir şeylere hazırlar. Yani öyle bir şeye hazırlar, para ……falan hani.”

Resmi dinleme kayıtlarına göre, görüşmenin tam dökümü şöyle:

Hüseyin ZORLU : He bu Nadir şeyin maliyesine bakan hesaplarına bakan, danışman gibi, İbrahim TATLISESin görüşmek istiyormuş.

Nadir YILDIRIM : Ne diye?

Hüseyin ZORLU : Almanyada, hani arkadaşlar ona konser yasağı koymuşlar ya, yasağın kalkması ile ilgili biz kimle görüşelim? Avrupamı burada mı? Biz muhatapları ile görüşmek istiyoruz demiş.

Nadir YILDIRIM :Nimetin üzerinden mi geliyor?

Hüseyin ZORLU :Birisi Nimete ulaşıyor. Ben dedim yav İbrahim benim bildiğim kim ne olduğunu biliyor ya, dedi İbrahim TATLISESi…….için bu hesaplarına bakan bir adam varmış artık kimse o adam o demiş ki ben yani biz kimle görüşelim nasıl görüşelim bu Almanyada yasağın kalkması ilgili eğer mümkünse Avrupa mıdır buradaki arkadaşlarla mı artık Nimette dedi işte sözcülükteki arkadaşlara iletirsin, bunu böyle bir şeydir.

Herdem KIZILKAYA :Ne demiştin?

Hüseyin ZORLU :İbrahim TATLISES görüşmek istiyormuş. Bu Almanya da konserler falan yasak ya, orada yasağın kalkması ile ilgili. Bir adamı şey yapmış. Muhatap kimse ulaşmak istiyorlar, görüşmek istiyorlar.

Herdem KIZILKAYA : Vereceksin bize tam 10 milyar dolar hıııııııhııııı

Hüseyin ZORLU : Ya onlar bir miktar şey hazırlamışlar. Yani ceza şeyimizi verelim, paradır yav bir miktar verelim, bir şeylere hazırlar. Yani öyle bir şeye hazırlar, para ……falan hani.

MERAK EDİLEN SORU ŞU:

KCK yöneticileri arasında geçen bu görüşmenin tarihi 13.02.2009. Üzerinden yaklaşık 21 ay geçmiş. Şimdi merak edilen soru şu:

Adı daha önce de pek çok kez “örgüte maddi destek sağladığı” haberleri ile gündeme gelen Türkücü İbrahim Tatlıses KCKya yani PKKya bu görüşmeden anlaşılan “hazırladığı bir miktar para”yı ulaştırdı mı?

Bu miktar ne kadar?

HABERVAKTİM.COM/ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com