Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hz. İbrahim’i Anlama Konferansı'na davet

Hz. İbrahim’i Anlama Konferansı'na davet

Birçok yerde olduğu gibi Peygamberler şehri Şanlıurfa'da da her yıl Zilhicce ayında düzenlenen "Hz. İbrahim’i Anlama Konferansı" hazırlıklarını sürdüren Şanlıurfa Peygamber Sevdalıları Platformu Koordinatörlerinden Adem Sarıkuş tüm Peygamber Sevdalısı halkı etkinliğe davet etti.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2013 Çarşamba 20:35
Hz. İbrahim’i Anlama Konferansı'na davet


Kameri ayların on ikincisi olan Zilhicce ayı, İslâm’ın beş esasından olan hac ibadetinin yerine getirildiği aydır. Hac denilince akla ilk gelen Hz. İbrahim’dir. İşte Kuran'da bahsedilen Peygamberlerin atası Hz. İbrahim’in daha iyi anlaşılması için Zilhicce ayında birçok yerde Hz. İbrahim’i Anlama Konferansları düzenleniyor. Peygamberler şehri Şanlıurfa'da da her yıl olduğu gibi bu yıl da 06.10.2013 Pazar günü saat:13.00'te Avm City Belediye Konferans Salonu'nda "Hz. İbrahim’i Anlama Konferansı" düzenlenecek.
Konuyla ile ilgili bir açıklama yapan Sarıkuş "Peygamberlerin atası Hz. İbrahim tarih boyunca bazı kesimler tarafından farklı anlatılmıştır. Hıristiyanlar ve Yahudiler Hz. İbrahim’in kendilerinden olduğunu iddia etmişler. Ama Allah(cc) Kuran'da " İbrahim ne Hıristiyan’dı ne de Yahudi o Hanif (muvahhid) bir Müslüman’dı... "buyuruyor. Günümüzde de Hz. İbrahim aynı farklı anlatılmaya çalışılıyor. İşte bizler Peygamber Sevdalıları Kuran'da bahsedilen Hz. İbrahim’in daha iyi anlaşılması için bu tür etkinlikler düzenliyoruz.Tüm Peygamber Sevdalısı halkımız davetlidir" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com