Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Hz İbrahim'den Günümüze İnsan ve İslam konferansı yapıldı.

Hz İbrahim'den Günümüze İnsan ve İslam konferansı yapıldı.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2010 Cuma 22:30
Hz İbrahim'den Günümüze İnsan ve İslam konferansı yapıldı.

Hz. Zekeriya Camii Yaptırma Yaşatma Ve Kültür Derneği Başkanı Mustafa Akbaş tarafından açılış konuşması yapılan konferansta konuşan Başbakanlık danışmanlarından İlahiyatçı Yönetici Ali Yüksel, Urfalılara Hz İbrahim'i anlatmaya gerek olmadığını Urfalıların zaten onu her yönü ile tanıdığını belirtti. Konuyu anlamlandırmak içinde Nasreddin Hoca'nın; "öyleyse bilenleriniz bilmeyenlerinize öğretsin" fıkrası ile salondakileri güldürdü.

Ali Yükselden Sonra kürsüye Gelen Saadettin Kılıç ise; "nasıl ki balıklar susuz olmazsa, insanlarda inançsız olmaz. İnanmayan kimse yoktur. Varsa da inanmadığına inanıyordur. Ateist insan bile öleceği zaman ‘galiba bir Yaradan var' diyor. Eğer din doğru bir şekilde ve Allah'tan geldiği gibi insanlara anlatılsaydı, bugün ki insanlar barbar bir şekilde bir birini boğazlamazdı. Dünyada savaşlar ve kan olmazdı. İslam dininin Türkçe deki tam manası, barış dinidir. Kişilerin değil de Allahın gerçek İslam'ı anlatılsaydı bugün çok daha güzel bir dünyada yaşardık" diye konuştu.

Konferansa Karaköprü Belediye Başkanı Nihat çiftçi, Şanlıurfa Vakıflar Müdürü Müslüm Tüysüz, Ş.urfa Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sarmış, Eski Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi İzzet korkmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

www.balikligol.com

http://balikligol.com/images/news/975.jpg

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Kaçak Elektrik İle Mücadelede Halkın Desteği Artıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com