Advert
Advert
Advert

Kutsal mekan Hz. İbrahim makamı ziyarete açıldı

Çevre ve Koruma Müdürlüğü tarafından 14 Haziran günü zemin tadilatına başlanılan Hz. İbrahim makamı bugün sabah ziyarete açılıyor.

Kutsal mekan Hz. İbrahim makamı ziyarete açıldı
Kutsal mekan Hz. İbrahim makamı ziyarete açıldı
Turizmin gözdesi Şanlıurfa’da en çok ziyaret edilen ve Hz. İbrahim’in doğup büyüdüğü mağara diye bilinen makamı, zeminde oluşan kokuların giderilmesi açısından 14 Haziran’da tadilat nedeniyle kapatılmıştı. Diyarbakır bej mermerinden onarılan makamın yarın sabah açılacağı öğrenildi.

Bazı basın kuruluşlarının 2 ay boyunca kapatıldığı yönündeki haberleri doğruyu yansıtmadığını söyleyen Çevre Koruma Vakfı Müdürü ve Balıklıgöl Platosu Sorumlusu Siracettin İlhan, 10 günü gibi kısa bir sürede bitirdiklerini söyleyerek sabır gösteren tüm ziyaretçilere teşekkür etti.

İlhan, “Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı makamın ilimize gelen yerli ve yabancı misafirlerin daha nezih bir ortamda ziyaret yapabilmeleri için zemin döşemesinde Diyarbakır bej mermer döşemeye karar verildi.  Bu kapsamda kurul bize 2 ay süre vermişti. 2 ay kapalı kalacak diye bir şey yoktur. 14 Haziran’da faaliyetlerimize başladık 25 Haziran Cumartesi günü ziyarete açılacaktır. Bundan dolayı sabır gösteren bütün ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu. (Ramazan Casuk-İLKHA)


Hz. İbrahim makamı ziyarete açılıyor Hz. İbrahim makamı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler