Advert
Advert
Advert

" Huzur ve sükûnet bozulmak istenmektedir"

AK Parti Diyarbakır il Başkanı Aydın Altaç, 06-07 Ekim olaylarında asıl hedefin halkın huzur ve sükûnetini bozmak olduğunu söyledi.

 Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ergani İlçe 5 olağan Kongresinde bir konuşma yapan AK Parti AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Kobani bahanesiyle huzur ve sükûnetin hedef alındığını söyledi.

PKK / HDP’lilerin Kobani’yi bahane ederek 6-7 Ekim olayları ile bölgenin huzur ve sükûnetin bozmaya yönelik bir girişimde bulunduğunu söyleyen Altaç, “Hiç kimse bizim kardeşliğimizi bozamaz, bu konudaki tutumumuz gayet nettir. Çözüm sürecini sabote etmek isteyenlere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan eylemlerde dış mihrakların rolü olduğunu ve bu mihraklara alet olanların 30 yıldır bölgede huzur ve sükûneti hedef aldığına değinen Altaç, “30 yıldır Türkiye'nin kanayan yarasını durdurmak için herkesin bu sürece destek vermesi gerekir. Hep birlikte huzurumuzu bozmaya çalışanlara, itibar etmemeliyiz.” çağrısında bulundu. (Veysi Demirci – İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu