Advert
Advert
Advert

Huzur Sokağında soğuk rüzgarlar

Şule Yüksel Şenler’in klasikleşen, Huzur Sokağı romanının uyarlaması olan dizide, romandan bağımsız sürprizlerle karşılaşsak, yapım daha çok ses getirir miydi? Demekten kendimi alamadım. Çünkü romanı bilmeyen kalmadı ülkede.

Huzur Sokağında soğuk rüzgarlar
Huzur Sokağında soğuk rüzgarlar

Seher KADIOĞLU'nun ekran değerlendirmeleri

Ayrı yolların yolcuları Bilal’le (Kutsi) Feyza, (Selin Demiratar) birbirlerinden hoşlanmalarına rağmen, daha çok Feyza’nın ailesi engeline takıldıkları için, kaçınılmaz sonlarına doğru koşuyorlar. Feyza’nın babasının (Süavi Eren) Bilal’le uğraşması yetmiyormuş gibi üvey annesinin(Yeşim Salkım) erkek arkadaşı da (Hakan Eratik) devreye girdi.

Annesi ve kardeşi (Seray Kaya) taksinin içindeyken, kurşunlandılar; hedef Bilal’di. Kardeşi az kalsın hayatını kaybediyordu. Üvey annesinden kuşkulanmayan Feyza, yetkilileri, babasının tehditkâr konuşmalarından haberdar etmekten çekinmedi.

Tabi ki bir de yıllarca Bilal’i bekleyen Şükran (Sinem Öztürk) var. Huyu suyu Bilal’e, ailesine uygun; anneleri anlaşıyor. Bilal’ den başka talibi de çıktı; annesi baskı yapacağa benziyor.

Son gelişmelerden iyice bunalan Feyza’ya, Bilal’i uzaklaştırmaktan başka çare kalmadı. Bilal, kendisinden soğutmak için Selimi (Paşahan Yılmazel) kullandığını anlasa da bu harekete yeltenen Feyza’yı istemediğini açıkladı.

Klişe bir cümle vardır: “başörtü sana çok yakışmış” Bu söz, Sinem Öztürk için söylenmiş. Selin Demiratar örtünürse ayni etkiyi yapamaz gibi geliyor. Anneler, Feyza’nın dadısı, (Fatma Karanfil) hikayeye, kadın eli değmesi etkisi yapıyor. Dizi reytinglerde iyi olduğu için belirtmekten kaçınmıyorum, Bilal’in Feyza’ya olan duygusunu, sevme nedenini bir türlü alamadım. Sinem’e karşı da hisleri yok gibi. Annesine kardeşine daha düşkün görünüyor. Nedense Şükran’a, annelerin (Güven Hokna, Nilgün Kasapbaşıoğlu) endişelerine, Şükran ve Feyza’nın babalarına (Gökhan Mete, Süavi Eren) daha çok inandım. Bilal de ölçülülüğün sembolü o kadar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu