Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Hüseyinlerin ardından kalanların Zeynebî olması gerekir"

"Hüseyinlerin ardından kalanların Zeynebî olması gerekir"

Mustazaflar Cemiyeti Konya Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen etkinlikte, Hz. Hüseyin ve şehitlerin misyonu anlatıldı.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 08:08

Mustazaflar Cemiyeti Konya Şubesi Kadın Kollarının organize ettiği ve Karatay Eğitim ve Yardımlaşma Derneği binasında gerçekleştirilen  etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.  

Programda Hür Dava Partisi Konya Kadın Kolları Başkanı Meral Tan bir konuşma yaptı.

Tan konuşmasında, Hz. Hüseyin’in yaktığı meşalenin kıyamete kadar Müslümanlar için yol gösterici olduğunu vurgulayarak, “Hz. Hüseyin’in yaktığı bu ışık kıyamete kadar gelecek olan bütün Müslümanlar için yol gösterici bir meşaledir, bir mekteptir. Nerde bir zulüm ve haksızlık varsa orada Hüseyince durmayı öğretmiştir bize Kerbela. Nerde İslami esaslar çiğneniyor, bozulmak ve saptırılmak isteniyorsa orada Hüseyince kıyamı öğretmiştir bize Kerbela. Zillet içerisinde yaşamaktansa izzetlice ölmeyi öğretmiştir bize Kerbela. Şehadete kavuşan Hüseyinlerin ardından, kalanların Zeynebi olması gerektiğini öğretmiştir bize Kerbela.” dedi.

Günümüz İslam Dünyasının makam ve mevki adına ahiretini sattığını dile getiren Tan, “Kerbela’da, dünyadaki makamları için ahiretini satanlar vardı. Günümüz İslam Dünyası için de bu böyledir.   Zalimlerin korkusundan mevki için ahretini satanlar var günümüz dünyasında.  Bazı devir ve dönemler, gerek kişilerin ve gerekse toplumun tarihinde büyük bir öneme sahiptir. Bu dönemler çok yürek yaksa da, bir kasırganın denizi birbirine kattığı gibi, toplumları alt üst etse de, ne kadar meşakkatli ve sıkıntılı dahi olsalar, aslında toplumlar için büyük hayırları barındırmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Bayan ilahi grubunun seslendirdiği ilahilerin ardından, üniversiteli kız öğrencilerin Şehit Yasin Börü’nün canlanıp neden katledildiğini anlattığı tiyatronun sergilenmesi sırasında duygu dolu anların yaşandığı görüldü.

Program yapılan dua ile sona erdi. (İsmail Yılmaz/ İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com