Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Hüseyin Çelik’ten İçişleri Bakanına Eleştiri

Hüseyin Çelik’ten İçişleri Bakanına Eleştiri

İdris Naim Şahin’e AK Parti’nin iki numarası Hüseyin Çelik’ten balans ayarı: Üslubu ne insanî ne de hükümete ve AK Parti’ye ait bir üslup.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2012 Cuma 09:28
Hüseyin Çelik’ten İçişleri Bakanına Eleştiri
Haber: Hüseyin Özkaya/Mustafa Arısüt

Kamuoyunda tepkilere yol açan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Uludere katliamı ile ilgili sözlerine en sert açıklama partisinden geldi. AKP Genel Başkanı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, “Sayın Bakanın bu yaklaşımını ve üslubunu insani bulmuyoruz. Hükümete ve AK Parti’ye ait bir yaklaşım ve üslup olmadığı da ortadadır’’ dedi.

Çelik, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi: “Herkes bilir ki bu bölgede kaçakçılık yapanlar öyle veya böyle birilerine rüşvet vererek bu işi yapıyorlar. Bu eskiden beri böyledir. Orada, özellikle Kuzey Irak’ta, oradaki PKK varlığından dolayı, PKK’nın kaçakçılıktan bir şekilde pay aldığı, beslendiği bilinmektedir. PKK’nın kaçakçılıktan beslenmesi ve kaçakçılıktan pay alması, sadece rızkını kazanmaya çalışan, ama illegal yolla da olsa ekmek parası çıkarmaya çalışan bu insanları PKK’nın figüranları yapmaz. Başından beri bu meselede partimizin ve hükümetimizin duruşu budur.

Görevimiz acıları paylaşmak Hayatını kaybeden bu insanların acılarını hep paylaştık, başsağlığı dileğinde bulunduk. Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere tüm yetkililerimiz meseleye böyle yaklaştılar. Sayın bakanın dünkü üslubunu ve yaklaşımını doğru bulmuyorum, ayrıca insani de bulmuyorum. Burada bir yanlışlık var ki, hata vardı ki mesele şu anda yargıya intikal etmiştir.”

Şahin’in ithamı ağır oldu Taraf ’a konuşan AKP’lilerin tepkisi şöyle:

Mehmet Kerim Yıldız (AKP Ağrı Milletvekili ve Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi): Bu sözler kabul edilemez. Uludere’de her şey net: Kendi uçaklarımız, vatandaşlarımızı vurmuş. Bir devlet, en suçlu vatandaşına bile hukuku uygulamalı. Özür dilemek devleti küçültmez.

Galip Ensarioğlu (AKP Diyarbakır Milletvekili): Bakan’ın ifadelerine katılmıyorum. 34 sivil ölmüş, bunların kaçakçı olması olayın vahametini örtmez. Bu ülkeyi biz yönetiyorsak sorumluluk da bizimdir.

Yahya Akman (AKP Şanlıurfa Milletvekili): Sayın İçişleri Bakanının ithamı ağır oldu. PKK’ya figüranlığı bırakın, tam tersine ailelerin korucu olduğunu biliyoruz. Bu ailelerin AK Parti’ye oy verdiğini biliyoruz.

Yusuf Eğilmez (AKP Şanlıurfa İl Başkanı): İnsanların yaşadığı acının göz önünde bulundurulması gerekir.

Şahin, ülke için bir talihsizlik

Sezgin Tanrıkulu (CHP Genel Başkan Yardımcısı): Uludere katliamının yarattığı etki, Kürt meselesinde bir dönüm noktasıdır. Maalesef İdris Naim Şahin, bunun farkına varabilecek bir kapasiteye sahip değil. Türkiye’de böyle bir Bakan’ın olması talihsizliktir.

Levent Gök (CHP Ankara Milletvekili): Şahin’in sözlerini dinleyince dehşete düştüm. Vicdanları kanatan açıklamadan fevkalade rahatsız oldum. Bu sözleri söyleyen kişi, değil Bakanlık’tan insanlıktan vazgeçmelidir.

Hasip Kaplan (BDP Grup Başkanvekili): Bu Bakan’ın aklından zoru var. İstifasını sunmalı, etmiyorsa Başbakan görevden almalı.

TARAF

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com