Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Hurda araç lastikleri parklarda saksı oldu

Hurda araç lastikleri parklarda saksı oldu

Adana'da doğaya zarar veren hurda lastikler toplanarak park ve bahçelerde saksı olarak kullanılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 13:40
Hurda araç lastikleri parklarda saksı oldu

Adana’da Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ile Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığının ortak projesiyle doğaya zarar veren hurda lastikler toplanarak park ve bahçelerde saksı olarak kullanılmaya başlandı.

Örnek uygulama olarak Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ek hizmet binasının çevre düzenlemesinde kullanılan hurda lastiklerin yakında Adana genelindeki tüm parklarda saksı olarak kullanılacağı bildirildi.

Mevcut yönetmelik uyarınca ömrünü tamamlamış lastiklerin açık alanda biriktirilmesinin doğru olmadığına dikkat çeken Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, “Topladığımız lastiklerin bir kısmını çevreyi güzelleştirmek adına bu şekilde kullanmaya karar verdik. Çeşitli işlemlerle toprağa verebileceği zarar asgari düzeye indirilen lastiklerimiz yakında belediyemizin parklarında da saksı veya çevre düzenleme öğesi olarak kullanılmaya başlanacak." dedi.

Ömrünü tamamlamış lastik ve benzeri maddelerin, geri dönüşüm ile çevre düzenlemesi uygulamalarında kullanılmasına dair örneklerin dünyada sıkça görüldüğünü ifade eden, Özel Atık Şube Müdürü Çağrı Ün de, “İşe yaramayacak gibi görünen lastikler, parklarımıza renk katacak.” diye konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com