Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Hülya Anıl hocadan Hz. Haceri Anlamak ve yaşamak konferansı VİDEO

Hülya Anıl hocadan Hz. Haceri Anlamak ve yaşamak konferansı VİDEO

Şanlıurfa İl Müftülüğü Vaizlerinden Hülya Anıl’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta; “Hz. Hacer’i anmak ve ondaki teslimiyeti günümüz hanımların hayatına tatbik etmeye çalışıyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2012 Perşembe 23:08
Hülya Anıl hocadan Hz. Haceri Anlamak ve yaşamak konferansı VİDEO

Şair Nabi Kültür Merkezinde gerçekleşen konferans Şanlıurfa İl Müftü Vekili Müslüm Çiftçi ve bayanlar katıldı.

Konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, ardından okunan Kur’an Tilaveti ile devam etti.

Konferansta  “Kadın Hz. Hacer,  Çocuk Hz. İsmail Baba Hz. İbrahim’i” örnek alıp günümüze taşıyan bir konuşma yapan Vaize Hülya Anıl; “Şanlıurfa İl Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu olarak bayanlara yönelik düzenli olarak programlar düzenledik. Vaizeler olarak hanımlara yönelik verdiğimiz konferanslarda hanımları ilgilendiren konulardan seçtik. Bu ayki konumuz Kurban Bayramının yaklaşması hasebiyle Hz. Hacer’i anmak ve ondaki teslimiyeti günümüz hanımların hayatına tatbik etmeye çalışıyoruz. Her çocukta Hz. İsmail teslimiyeti ve her babada fedakarlığı eşine ve çocuklarına karşı Hz. İbrahim’deki o eşsiz kahramanlığı anlatabilmek ve anlayabilmek için bir araya toplandık. Kuran Kursu öğreticileri ve öğrencilerin birlikte hazırladığı bir piyes uz oldu. İlahilerle programımız sona erdi” dedi.Şanlıurfa İl Müftü Vekili Müslüm Çiftçi; “Müftülüğümüzün bünyesinde 9 tane vaize kardeşimiz var. Vaizelerimiz yıl içerisinde kadınlara ve ailelere yönelik programlar ve ev vaazlar veriyorlar. Bugünde Vaizemiz Hülya hocamız burada düzenlediği programla kadınlarımıza verdiği konferansla Hz. Hacer anamızı anlattı” dedi.
Müftü Vekili Çiftçi, salonda bulunan kadınlara İslami aile yapısı ve ailede kadınların görevlerini hatırlatan bir konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından Esma Nacar yönetimindeki Gülistan grubu skeç ve ilahilerle salondaki bayan misafirlere unutulmaz gösteri yaptı.

Haber; Ömer ASLAN / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com