Advert
Advert
Advert

Hükümet sözcüsü belirlendi

Hükümet sözcüsü belirlendi
Hükümet sözcüsü belirlendi

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, hükümet sözcülüğüne getirildi.

 

Meclis'te 61. dönem kabine çalışmaları devam ediyor.Başbakan Erdoğan'ın ustalık kabinesi olarak nitelendirilen yeni kabinesinde Başbakan yardımcısı olan Bülent Arınç hükümet sözcülüğü görevine getirildi.

Bursa'dan milletvekili seçilen Bülent Arınç, Başbakan'ın A takımı denilen vazgeçemediği kadrosu içinde yer alıyor. Cemil Çiçek'in TBMM Başkanı seçilmesinin ardından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yeni Hükümet Sözcüsü oldu.

BAKANLAR KURULU SONA ERDİ


61. Dönemin ilk Bakanlar Kurulu sona erdi. Bakanlar Kurulu'nun ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç açıklama yapıyor..

Yeni dönemde ekonominin koordinasyonu Ali Babacan'da olacak, geçmiş dönemde üzerimde bulunan kurumlarla da çalışmaya devam edeceğiz.

ZAHİD AKMAN SORULDU


Zahid Akman ve Deniz Feneri davasının hatırlatılması üzerine Arınç, "RTÜK'le ilgili bir konu değildir. Bir soruşturma kapsamında ifade vereceğini basından okuduk. Yargı kararıdır.. Yargı kararıyla ilgili görüş bildirmeyiz.." dedi.

21 BAKANIN YARDIMCISI OLACAK


21 Bakanımızın bakan yardımcısı olacak, bakan yardımcılıklarının hukiki niteliği, atama usülleri 15 gün içinde yayınlanacak bir kararname ile de ortaya konmuş olacak. Başbakan yardımcıları hariç 21 bakanın bakan yardımcıları olacaktır.

ÇİÇEK'İN ÇABALARINI GÖRÜYORUZ


Dışarıda yürütülen çabaları veya Meclis Başkanımızın yürüttüğü çabaları görüyoruz, bu konu ile ilgili bir çok şey konuştuk bu konu bugünde Bakanlar Kurulu'nda gündeme gelmedi.Meclis Başkanı'nın inisiyatif alarak muhalefetle yürüttüğü görüşmelerin olumlu sonuçlanmasını temenni ediyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı