Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Hükümet Konağı Onarılıyor

Hükümet Konağı Onarılıyor

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2010 Çarşamba 21:53
Hükümet Konağı Onarılıyor

 

 

 

Şanlıurfa Ceylanpınar İlçesi ilçe olarak kurulduğu 1982 yılında yapılan ve bu güne kadar düzenli bir bakım görmeyen  Hükümet Konağında bakım, onarım ve çevre düzenleme işleri hızla devam etmektedir.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Ceylanpınar İlçe Kaymakamı Sayın İlker Özerk ÖZCAN “1982 yılında yapılan ve bu güne kadar sadece pencere ve diğer doğrama aksamı değiştirilen Hükümet Konağımızın özellikle bodrumunda su toplanmasından kaynaklanan bir nemlenmenin mevcut olduğunu, özellikle arşivlik malzemelerin saklandığı bu bölümde evrakların nemden çok etkilendiğini, su tesisatı ile pis su akarlarının mevcut şehir kanalizasyon şebekesine bağlandığını, suyun akarının düzenli bir şekilde verildiğini, bahçe beton sahasının köstebek yuvası haline geldiğini ve beton sahanın yeniden yapıldığını, mevcut sahanın üzerine kilitli parke taşı döşeneceğini, binanın dış boyasının yapıldığını, görüntü kirliliği yaratan her türlü kablo v.b. hatların gizlendiğini, çevre düzenlemesinin yapılarak yeşil alanların miktarının arttırıldığını, elektriğin yetersiz gelmesi nedeniyle zaman zaman bürolarda elektronik malzemelerin arızalandığını, bu nedenle yeni bir elektrik hattının çekilerek, tüm Hükümet Konağını besleyecek yeni bir trafonun hizmete sokulduğunu ve en önemlisi de gece aydınlatma sisteminin devreye konularak, her tarafın ışıl ışıl olduğunu” ifade etti.

 


Hükümet Konağının yeni çehresi vatandaşlar tarafından da ilgiyle karşılandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com