Advert
Advert
Advert

HÜDA PAR'dan taziye mesajı

HÜDA PAR Genel Merkezi, dün Kabe'de meydana gelen vinç kazasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, kazada hayatını kaybedenler için taziyede bulundu.

HÜDA PAR'dan taziye mesajı
HÜDA PAR'dan taziye mesajı

Dün akşam saatlerinde yıldırım çarpması sonucu Kabe’de bulunan hacıların üzerine devrilen vinç dolayısıyla vefat eden hacı adaylarına taziyede bulunan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Merkezi kazada yaralananlara da acil şifa temennisinde bulundu.

Elim kazayı büyük bir üzüntü ile karşıladıkları belirtilen Genel Merkez açıklamasında, “Hac farizalarını yerine getirmek için dünyanın çeşitli yerlerinden kutsal topraklara giden hacı adaylarının dün akşam saatlerinde Kabe’de ibadet ettikleri sırada, yıldırım düşmesi ve bir vinç kulesinin devrilmesi sonucunda aralarında Türkiye vatandaşlarının da bulunduğu 107 hacı adayının hayatını kaybettiğini, 238 hacı adayının da yaralandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.” ifadeleri kullanıldı.

Yaşanan kazada, Kabe’nin manevi dokusunu tahrip edip her tarafı inşaat alanına çeviren Suudi devletinin de sorumluluğunun bulunduğu belirtilen açıklamada, Suudi yetkililerin, bu tür kazaların bir daha yaşanmaması için her türlü tedbirleri almasının gerekliliğine dikkat çekildi.

Açıklamada devamla, “Suudi yetkililer, bu kazada ihmali olanlar hakkında gerekli işlemleri başlatıp hayatını kaybedenlerin maddi ve manevi zararlarını tazmin etmelidir.” ifadeleri kullanıldı.

Son olarak hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilenen açıklamada, “Bu üzücü kazada, Türkiyeli hacı adayları Abdülkadir Gökmen ve Erol Karaağaçlı başta olmak üzere hayatını kaybeden tüm Müslümanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. Bu kazada yaralananlara da Allah’tan acil şifalar diliyoruz.” denildi. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret