Advert
Advert
Advert

HÜDA PAR'dan sendika ve STK'lara ziyaret

HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı, partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu hakkında sendika ve STK'ları bilgilendirdi.

HÜDA PAR'dan sendika ve STK'lara ziyaret
HÜDA PAR'dan sendika ve STK'lara ziyaret

Adana’daki sendika ve Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret eden Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İl Başkanı Veysel Yavuz, partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’ndaki tespit, değerlendirme ve önerilerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

İlk olarak Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer’i ziyaret eden Yavuz, Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nun içersinde yer aldığı kitapçığı kendisine takdim etti.

HÜDA PAR’ın konuyla ilgili çalışmasını detaylarıyla anlatan Yavuz, kitaplarda yer verilen bazı resim ve içeriklerin, çocuklar açısından sakıncaları olduğunun altını çizdi. Müslümanların inanç ve örfüne uymayan dayatmalardan vazgeçilmesi gerektiğini ifade eden Yavuz, ayrıca ülke halkının kardeşliğini bozacak ırkçı söylemlerin de, bu kitaplardan çıkarılmasını istediklerini söyledi.

HÜDA PAR’ın hazırladığı raporu detaylıca inceleyip gerekli değerlendirmeleri yapacağını ifade eden Sezer, HÜDA PAR İl Başkanı Yavuz’a ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Daha sonra Asımın Nesli Derneği Başkanı Hacı Ali Doğan ile Sütun Haber Derneği Başkanı Metin Doğruyol’u ziyaret eden Yavuz, Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu kitapçını takdim edip konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Doğan ve Doğruyol da bu tür bir çalışmanın isabetli ve faydalı olacağına inandıklarını ifade ettiler.

Adana’nın kanaat önderlerinden Avukat Halis Yetkiner’i de ziyaret eden Yavuz, HÜDA PAR’ın Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nu anlattı.

Kendisine takdim edilen kitapçığı okuyup değerlendireceğini ifade eden Yetkiner, bu tür çalışmaların faydalı olacağını ümit ettiğini söyledi.

Ziyaretlerinde; Yasin Börü ve arkadaşlarının Ankara’da görülen davasının da gündeme geldiğini sözlerine ekleyen Yavuz, STK’ların bu davaya sahip çıkmasının kendilerini sevindirdiğini dile getirdi.

Çok sayıda STK ve avukatın, 25 Kasım’a ertelenen duruşmaya katılmak için hazırlık yaptığını belirten Yavuz, Adana’dan Ankara’ya gidecekler için otobüs tutmayı planladıklarını söyledi. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!