Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset HÜDA PAR'dan sendika ve STK'lara ziyaret

HÜDA PAR'dan sendika ve STK'lara ziyaret

HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı, partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu hakkında sendika ve STK'ları bilgilendirdi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 00:56
HÜDA PAR'dan sendika ve STK'lara ziyaret

Adana’daki sendika ve Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret eden Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İl Başkanı Veysel Yavuz, partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’ndaki tespit, değerlendirme ve önerilerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

İlk olarak Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer’i ziyaret eden Yavuz, Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nun içersinde yer aldığı kitapçığı kendisine takdim etti.

HÜDA PAR’ın konuyla ilgili çalışmasını detaylarıyla anlatan Yavuz, kitaplarda yer verilen bazı resim ve içeriklerin, çocuklar açısından sakıncaları olduğunun altını çizdi. Müslümanların inanç ve örfüne uymayan dayatmalardan vazgeçilmesi gerektiğini ifade eden Yavuz, ayrıca ülke halkının kardeşliğini bozacak ırkçı söylemlerin de, bu kitaplardan çıkarılmasını istediklerini söyledi.

HÜDA PAR’ın hazırladığı raporu detaylıca inceleyip gerekli değerlendirmeleri yapacağını ifade eden Sezer, HÜDA PAR İl Başkanı Yavuz’a ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Daha sonra Asımın Nesli Derneği Başkanı Hacı Ali Doğan ile Sütun Haber Derneği Başkanı Metin Doğruyol’u ziyaret eden Yavuz, Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu kitapçını takdim edip konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Doğan ve Doğruyol da bu tür bir çalışmanın isabetli ve faydalı olacağına inandıklarını ifade ettiler.

Adana’nın kanaat önderlerinden Avukat Halis Yetkiner’i de ziyaret eden Yavuz, HÜDA PAR’ın Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nu anlattı.

Kendisine takdim edilen kitapçığı okuyup değerlendireceğini ifade eden Yetkiner, bu tür çalışmaların faydalı olacağını ümit ettiğini söyledi.

Ziyaretlerinde; Yasin Börü ve arkadaşlarının Ankara’da görülen davasının da gündeme geldiğini sözlerine ekleyen Yavuz, STK’ların bu davaya sahip çıkmasının kendilerini sevindirdiğini dile getirdi.

Çok sayıda STK ve avukatın, 25 Kasım’a ertelenen duruşmaya katılmak için hazırlık yaptığını belirten Yavuz, Adana’dan Ankara’ya gidecekler için otobüs tutmayı planladıklarını söyledi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com