Advert
Advert
Advert

HÜDA PAR'dan Peygambere hakaret eden CHP'liye sert tepki

HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı, Twitter hesabından Hazreti Peygambere hakaret eden CHP'li Seyhan belediye meclis üyesine sert tepki gösterdi.

HÜDA PAR'dan Peygambere hakaret eden CHP'liye sert tepki
HÜDA PAR'dan Peygambere hakaret eden CHP'liye sert tepki

CHP'li Seyhan belediye meclis üyesinin Twitter hesabından yaptığı saygısızlık tepki çekmeye devam ediyor.

CHP'li Seyhan Belediyesi meclis üyesi Ali Aydoğan'ın twitter hesabından yaptığı "Bizim yalancı Muhammed'e ve onun uydurduğu yalancı tanrıya inancımız yok." şeklindeki paylaşımını sert bir şekilde kınayan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Adana İl Başkanı Veysel Yavuz, Aydoğan'ı tövbe etmeye ve tüm Müslümanlardan özür dilemeye davet etti.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Yavuz, bazı CHP'lilerin Hazreti Peygamber ve Müslümanların değerlerine yönelik saygısız ve hakaretvari söz ve tavır içerisinde olduklarına dikkat çekti. İslam dini ve peygamberine yapılacak saygısızlıkların ve hakaretlerin asla kabul edilemeyeceğinin altını çizen Yavuz, "Hz Muhammed (sav), halkımızın baş tacı ve gözlerimizin nurudur. Ona yapılan hakareti kabullenmek veya rıza göstermek olacak şey değildir" dedi.

CHP'li Seyhan Belediyesi meclis üyesi Aydoğan'ın paylaşımının tüm kesimler tarafından kınanması gerektiğini dile getiren Yavuz, "Ali Aydoğan'ın bunca sorun ve sıkıntının yaşandığı bir dönemde kin ve düşmanlığı körükleyecek açıklamalarda bulunması ancak İslam düşmanlığı paranoyası ile açıklanabilir. Bu açıklama İslam'a ve Hz Muhammed'e olan kininin ağzından taşmış halidir. Kalbinin derinliklerindekinin görünen yüzüdür. Kendisinden önceki seleflerinin İslam dinine ve kutsallarına yapmış olduğu düşmanlık herkesin malumudur. Hz Muhammed'e düşmanlık seleflerine fayda vermediği gibi Ali Aydoğan'a da fayda vermeyeceği kesindir." diye konuştu.

Halkın kutsallarına düşmanlık yapan kişilerin halka verebilecek hiçbir hizmetin olmadığını dile getiren Yavuz, "STK'ları ve halkımızı Ali Aydoğan'ın yapmış olduğu bu menfur açıklama için tepkilerini ortaya koymaya ve Cumhuriyet savcılarını da gereğini yapmaya davet ediyoruz. Bilinmelidir ki Allah'ın nurunu ağızları ile söndürmek isteyenler beyhude bir çaba içerisindedirler." ifadeleri kullandı.

Öte yandan Twitter hesabından Hazreti Peygambere yönelik saygısız ifadeler kullanan Aydoğan'ın kendisine gelen büyük tepki üzerine bu paylaşımı kaldırdığı gözlendi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!