Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset HÜDA PAR'dan Özgür Der'e ziyaret

HÜDA PAR'dan Özgür Der'e ziyaret

Özgür Der'i ziyaret eden Hür Dava Partisi Adana İl Başkanlığı, partilerinin hazırladığı Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu hakkında bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2015 Çarşamba 13:36
HÜDA PAR'dan Özgür Der'e ziyaret

Adana’daki STK’ları ziyaret eden Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İl Başkanı Veysel Yavuz, partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’ndaki tespit, değerlendirme ve önerilerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Özgür Der Adana Temsilcisi Hakan Yalınız’ı ziyaret eden HÜDA PAR İl Başkanı Yavuz,  Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nun özetinin yer aldığı kitapçığı kendisine verdi.

“İnancımıza ters dayatmalardan bir an önce vazgeçilsin”

Ziyarette HÜDA PAR’ın hazırladığı rapordan bahseden Yavuz, okul kitaplarında yer verilen bazı resim ve içeriklerin çocuklar açısından sakıncaları olduğunun altını çizdi.

Müslümanların inanç ve örfüne uymayan dayatmalardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini ifade eden Yavuz, ayrıca ülke halkının kardeşliğini bozacak ırkçı söylemlerin de bu kitaplardan çıkartılmasını istediklerini söyledi.

HÜDA PAR ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Özgür Der İl Temsilcisi Hakan Yalınız da, Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nu faydalı bulduğunu belirtti. Kendisinin de bir eğitimci olduğunu dile getiren Yalınız, kitapçığı inceleceğini söyledi.

Gelecek neslin manevi ve dünyevi yapısını şekillendirilecek en önemli unsurun eğitim olduğunu vurgulan Yalınız,  eğitim müfredatındaki olumsuzlukların da bir an önce kaldırılması gerektiğini sözlerine ekledi ve bu kapsamda yapılacak faaliyetlere de desteklerinin süreceğini belirtti.

Adana’da 12-13 Aralık’ta yapılmak istenen içki festivalinin de gündeme geldiği ziyarette,  toplumu ifsat edecek bu tür etkinliklere engel olunması için çalışma başlatılması değerlendirildi. Diğer STK’larla da konunun takip edilmesi için fikir birliğine varıldı. (Ayhan Kaya - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com