Advert
Advert
Advert

HÜDA PAR'dan Özgür Der'e ziyaret

Özgür Der'i ziyaret eden Hür Dava Partisi Adana İl Başkanlığı, partilerinin hazırladığı Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu hakkında bilgi verdi.

HÜDA PAR'dan Özgür Der'e ziyaret
HÜDA PAR'dan Özgür Der'e ziyaret

Adana’daki STK’ları ziyaret eden Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) İl Başkanı Veysel Yavuz, partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’ndaki tespit, değerlendirme ve önerilerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Özgür Der Adana Temsilcisi Hakan Yalınız’ı ziyaret eden HÜDA PAR İl Başkanı Yavuz,  Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nun özetinin yer aldığı kitapçığı kendisine verdi.

“İnancımıza ters dayatmalardan bir an önce vazgeçilsin”

Ziyarette HÜDA PAR’ın hazırladığı rapordan bahseden Yavuz, okul kitaplarında yer verilen bazı resim ve içeriklerin çocuklar açısından sakıncaları olduğunun altını çizdi.

Müslümanların inanç ve örfüne uymayan dayatmalardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini ifade eden Yavuz, ayrıca ülke halkının kardeşliğini bozacak ırkçı söylemlerin de bu kitaplardan çıkartılmasını istediklerini söyledi.

HÜDA PAR ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Özgür Der İl Temsilcisi Hakan Yalınız da, Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu’nu faydalı bulduğunu belirtti. Kendisinin de bir eğitimci olduğunu dile getiren Yalınız, kitapçığı inceleceğini söyledi.

Gelecek neslin manevi ve dünyevi yapısını şekillendirilecek en önemli unsurun eğitim olduğunu vurgulan Yalınız,  eğitim müfredatındaki olumsuzlukların da bir an önce kaldırılması gerektiğini sözlerine ekledi ve bu kapsamda yapılacak faaliyetlere de desteklerinin süreceğini belirtti.

Adana’da 12-13 Aralık’ta yapılmak istenen içki festivalinin de gündeme geldiği ziyarette,  toplumu ifsat edecek bu tür etkinliklere engel olunması için çalışma başlatılması değerlendirildi. Diğer STK’larla da konunun takip edilmesi için fikir birliğine varıldı. (Ayhan Kaya - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır