Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim HÜDA PAR'dan kurum ve STK'lara ziyaret

HÜDA PAR'dan kurum ve STK'lara ziyaret

HÜDA PAR Mardin İl Teşkilatı, partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu hakkında kurum ve STK'ları bilgilendirdi.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 15:04
HÜDA PAR'dan kurum ve STK'lara ziyaret

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) GİK üyesi Mahmut Kılınç, Mardin İl Başkanı Şehmus Akman, Artuklu İlçe Başkanı İsmail Çevik ve Artuklu İlçe Başkan Yardımcısı A. Kadir Gümüş, Mardin’de bulunan kurum, sendika ve sivil toplum kuruluşları ziyaret ederek partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu hakkında bilgilendirmede bulundular.

Ziyaretler hakkında bilgi veren HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, partileri tarafından hazırlanan Milli Eğitim Müfredatı İnceleme Raporu hakkında Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ve Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Tarık Yılmaz’ı bilgilendirdiklerini anımsattı.

Ziyaret ettikleri tüm kurumların HÜDA PAR'ın müfredat konusundaki tespitlerinin yerinde bularak Milli Eğitim Bakanlığınca mutlaka dikkate alınması gerektiğini kendilerine bildirildiğini kaydeden Kılınç, İslam inanç ve ahlakıyla toplumuna faydalı bir gençliğin yetişmesi için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Eğitime önem verdikleri için uygulanan müfredat üzerinde incelemeler yaparak rapor hazırladıklarını belirten Kılınç, “Türkiye’deki eğitim müfredatı henüz 50’li yılların şeflik döneminin vesayeti altında bir eğitim sisteminin olduğunu görebiliriz. Hiçbir değişiklik olmamış, hatta 12 Eylül ve 28 Şubat sürecinin tüm olumsuzluklarının eğitim sistemine olan yansımaları devam ediyor. Eğitim müfredatına tamamen ideoloji hâkimdir. Hâlbuki bir ülkenin eğitim sisteminde ideoloji olmamalıdır. İdeoloji o minicik zihinlere yerleştirilmemelidir. Ama bunun ısrarla dayatıldığına şahit olduk. Ayrıca bunun dışında eğitim sisteminde etnik kimlik de ön plana çıkarılmamalıdır. Eğitim müfredatının baştan sona kadar düzeltilmesi gerektiğine inandığımız için bu çalışmayı yaptık.” dedi.

Kılınç, bilgilendirme ziyaretlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com