Advert
Advert
Advert

HÜDA PAR'dan Hicri yılbaşı mesajı

HÜDA PAR Genel Merkezi yayımladığı mesajla, İslam ümmetinin hicri yılbaşını tebrik ederek, yeni yılın tüm insanlık için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

HÜDA PAR'dan Hicri yılbaşı mesajı
HÜDA PAR'dan Hicri yılbaşı mesajı

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Merkezi, Hicri 1437’inci yılın idrak edilmesi dolayısıyla yazılı bir açıklama yayımladı.

Açıklamada; tüm İslam âleminin hicri yılbaşı tebrik edilirken, yeni yılın Müslümanlar başta olmak üzere tüm insanlık için özlenen huzur ve saadete kavuşulan bir yıl olması temennisinde bulunuldu.

Hz. Peygamber’in (sav) Mekke’den Medine’ye hicretinin esas alındığı Hicri yılbaşının 1437’inci yılının idrak edildiği bugün (14 Ekim 2015) itibariyle yeni bir yıla girildiği belirtilen açıklama da şöyle denildi:

“Gerek Müslümanlar, gerekse de tüm insanlık açısından köklü bir değişiklik ve denge unsuru olan Hicri takvimin kullanımının 1437’inci yıl dönümünde HÜDA PAR olarak umudumuz ve dileğimiz, tüm insanlığın, Allah’ın (cc) kendilerine verdiği hak ve hukuk çerçevesinde muamele göreceği ve göstereceği, zulme uğramayacağı ve zulüm etmeyeceği, kendisini yaratan Rabbine de hakkıyla kul olacağı günlerin yaşanmasıdır.”

Hicri yılbaşının Müslümanlar açısından çok daha büyük bir ehemmiyet arz ettiği belirtilen açıklamada, yeni yıla girilirken İslam coğrafyasında yaşanan mazlumiyete, işlenen zulümlere, çıkarılan büyük fitne ve yaşanan savaşlara da dikkat çekilerek, Müslümanlara saldırıldığı ve İslam âleminin bir yılı daha kan ve gözyaşı ile geride bıraktığı belirtildi.

“Hicri yılbaşının hassaten tüm İslam âlemine, özlemle beklenen vahdeti getirmesi en büyük dileğimizdir.” denilen açıklamada, son olarak şu ifadelere yer verildi: “Bütün İslam coğrafyasında Müslümanlar adeta kan ağlıyor. Toprakları işgal edilmiş, yaşama hakkı dahi verilmez olmuştur. Yaşanan tüm bu açılar karşısında en büyük özlemimiz yeni yılın; barış ve huzurun hâkim olduğu, Müslümanların farklılıklarını bir tarafa bırakarak vahdete ulaştığı, zulme karşı izzetli bir duruş sergilediği, akan kan ve gözyaşının durduğu ve İslam topraklarının özgürleştiği bir yıl olmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslümanların Hicri yılbaşını tebrik ediyoruz.” (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu