Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR'dan Hicri yılbaşı mesajı

HÜDA PAR'dan Hicri yılbaşı mesajı

HÜDA PAR Genel Merkezi yayımladığı mesajla, İslam ümmetinin hicri yılbaşını tebrik ederek, yeni yılın tüm insanlık için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2015 Çarşamba 18:36
HÜDA PAR'dan Hicri yılbaşı mesajı

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Merkezi, Hicri 1437’inci yılın idrak edilmesi dolayısıyla yazılı bir açıklama yayımladı.

Açıklamada; tüm İslam âleminin hicri yılbaşı tebrik edilirken, yeni yılın Müslümanlar başta olmak üzere tüm insanlık için özlenen huzur ve saadete kavuşulan bir yıl olması temennisinde bulunuldu.

Hz. Peygamber’in (sav) Mekke’den Medine’ye hicretinin esas alındığı Hicri yılbaşının 1437’inci yılının idrak edildiği bugün (14 Ekim 2015) itibariyle yeni bir yıla girildiği belirtilen açıklama da şöyle denildi:

“Gerek Müslümanlar, gerekse de tüm insanlık açısından köklü bir değişiklik ve denge unsuru olan Hicri takvimin kullanımının 1437’inci yıl dönümünde HÜDA PAR olarak umudumuz ve dileğimiz, tüm insanlığın, Allah’ın (cc) kendilerine verdiği hak ve hukuk çerçevesinde muamele göreceği ve göstereceği, zulme uğramayacağı ve zulüm etmeyeceği, kendisini yaratan Rabbine de hakkıyla kul olacağı günlerin yaşanmasıdır.”

Hicri yılbaşının Müslümanlar açısından çok daha büyük bir ehemmiyet arz ettiği belirtilen açıklamada, yeni yıla girilirken İslam coğrafyasında yaşanan mazlumiyete, işlenen zulümlere, çıkarılan büyük fitne ve yaşanan savaşlara da dikkat çekilerek, Müslümanlara saldırıldığı ve İslam âleminin bir yılı daha kan ve gözyaşı ile geride bıraktığı belirtildi.

“Hicri yılbaşının hassaten tüm İslam âlemine, özlemle beklenen vahdeti getirmesi en büyük dileğimizdir.” denilen açıklamada, son olarak şu ifadelere yer verildi: “Bütün İslam coğrafyasında Müslümanlar adeta kan ağlıyor. Toprakları işgal edilmiş, yaşama hakkı dahi verilmez olmuştur. Yaşanan tüm bu açılar karşısında en büyük özlemimiz yeni yılın; barış ve huzurun hâkim olduğu, Müslümanların farklılıklarını bir tarafa bırakarak vahdete ulaştığı, zulme karşı izzetli bir duruş sergilediği, akan kan ve gözyaşının durduğu ve İslam topraklarının özgürleştiği bir yıl olmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslümanların Hicri yılbaşını tebrik ediyoruz.” (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com