Advert
Advert
Advert

HÜDA PAR'dan DİKA ve DİCLESİFED'e ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Yanaç beraberindeki heyetle birlikte, bölgenin kalkınmasına yönelik yürüttükleri çalışmalar kapsamında DİKA ve DİCLESİFED'i ziyaret etti.

HÜDA PAR'dan DİKA ve DİCLESİFED'e ziyaret
HÜDA PAR'dan DİKA ve DİCLESİFED'e ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Yanaç, GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Mardin İl Başkanı Şehmus Akman, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Arasan ve üye Şehmus Demir’den oluşan HÜDA PAR heyeti, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’ı ve DİCLESİFED Başkanı Nasır Duyan’ı makamlarında ziyaret ettiler.

İlk olarak Dicle Kalkınma Ajansı’nı (DİKA) ziyaret eden HÜDA PAR heyetini, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ karşıladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altındağ, DİKA’nın bölgede yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

HÜDA PAR heyeti, DİKA’nın ardından Dicle Sanayi İş Dünyası Federasyonu (DİCLESİFED) Başkanı Nasır Duyan’ı ziyaret etti. Burada ise sanayicilerin sıkıntıları ve çözüm önerileri hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Ziyaretlerinden ardından gazetecilere açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Eyüp Yanaç, son aylarda yaşanan çatışmalardan dolayı hem esnafın hem de sanayicilerin çok ciddi sıkıntılar yaşadığını söyledi.

HÜDA PAR olarak yaşanan bu sıkıntıları gündeme getirmek ve çözüm yollarını aramak amacıyla kapsamlı bir çalışma yaptıklarını aktaran Yanaç, yapılacak çalışmaların ardından söz konusu sıkıntıları hükümetin gündemine taşıyacaklarını ifade etti.

Yanaç sözlerini şöyle sürdürdü; “Çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Hem insan göçü hem sermaye göçü ve bunlardan daha da önemlisi bir beyin göçü ile sonuçlanacak bir süreci yaşıyoruz. Bunların önüne geçmek için şu an ziyaretlerimize ağırlık vermişiz. Diğer illerde olduğu gibi bugün Mardin’de de DİKA başta olmak üzere sanayicilerle bir araya geldik, karşılıklı olarak görüş alış verişinde bulunduk. Herkesin güvenlik konularına odaklandığı bir dönemde eğer sanayimizi ihmal edersek gelecekte telafisi mümkün olmayacak bir durumla karşılaşabiliriz. Bunun olmaması için kalkınma ajansları nezdinde bir takım girişimlerde bulunuyoruz. Edineceğimiz ortak kanaatleri gerekleri yerlere ulaştıracağız inşallah. Bu konunun üzerine biraz daha eğileceğiz.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret