Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR'dan Batman Valisi ve Baro Başkanı'na ziyaret

HÜDA PAR'dan Batman Valisi ve Baro Başkanı'na ziyaret

HÜDA PAR Genel Merkezinden bir heyet, son gelişmelerle ilgili endişelerini paylaşmak üzere Batman Valisi ve Batman Baro Başkanını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2015 Perşembe 21:33
HÜDA PAR'dan Batman Valisi ve Baro Başkanı'na ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcılarından Aydın Gök, Abdurrahman Cens, Cemal Çoban ve HÜDA PAR Batman İl Başkanı Mehmet Emin Doğru’dan oluşan heyet, Türkiye’de yaşanan çatışma süreci ile ilgili endişelerini paylaşmak üzere Batman Valisi Azmi Çelik ve Batman Barosu Başkanı Ahmet Sevim’i ziyaret etti.

Ziyarette yapılan konuşmalarda HÜDA PAR heyeti, çatışma ortamında en çok mağdur edilenin mazlum halk olduğunu belirterek, ‘çatışmasızlık’ ortamının sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Yapılan ziyaretlerle ilgili konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Aydın Gök, “Yaklaşık 3 yıldır çatışmasızlık süreci devam ediyordu. Şu an tekrar başlayan çatışmalı süreçten dolayı halkımız adına endişe duymaktayız. Bu endişelerimizi Sayın Vali ve Baro Başkanı ile paylaştık. Böyle bir süreçte vicdan sahibi hiç kimse duyarsız kalamaz, kalmamalıdır.” dedi.

Şu anki çatışmaların, durumu Kürt-Türk çatışmasına götürebilecek potansiyele sahip olduğu endişesini taşıdıklarını söyleyen Gök, “Son çatışma dönemi muhtemel Kürt-Türk çatışmasına götürebilecek bir potansiyel taşıyor. Mağdur olan, vurulanlar, çocuklar, gençler ve siviller hepsi de bizim insanımızdır. Bu çatışmalar herkesi derinden üzüyor ve endişelendiriyor. Bu çatışmalı ortamda halkımız ciddi olarak mağduriyet yaşamaktadır. Bu mağduriyet iki taraflı bir mağduriyettir. Bizler, bir an önce yeniden çatışmasızlık ortamına dönülerek, huzur ortamının sağlanmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çatışma ortamının son bulması adına herkesin elinden geleni yapması gerektiğine dikkat çeken Gök, şöyle dedi: “Hiçbir mesele şiddet kullanılarak, kan akıtılarak çözülmez. Acı tecrübelerle 30 yıllık geçmiş bunun göstergesidir. Bu aşamada öncelikle ortak aklın acilen devreye girmesi lazım. Bu konuda STK’lar, meslek örgütleri, barolar, aydınlar, kanaat önderleri ve kısacası toplumda sözü geçen herkesi sesini yükselterek tavır almaya ve bu işe ‘dur’ demeye davet ediyoruz.”   (M.Fatih Akgül - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Erdoğan'a Suikast olmazsa...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com