Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR'dan Batman İl Müftüsüne 'Hayırlı olsun' ziyareti

HÜDA PAR'dan Batman İl Müftüsüne 'Hayırlı olsun' ziyareti

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı'ndan oluşan bir heyet, Batman'a yeni atanan İl Müftüsü Turgut Erhan'a "Hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 15:48
HÜDA PAR'dan Batman İl Müftüsüne 'Hayırlı olsun' ziyareti

HÜDA PAR Batman İl Teşkilatından oluşan bir heyet, Batman İl Müftülüğü görevine yeni başlayan Turgut Erhan’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Müftülük makamında gerçekleşen ziyarete HÜDA PAR Batman İl Başkanı Mehmet Emin Doğru ve il yönetiminden bir heyet katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, toplumdaki manevi boşluktan kaynaklanan ahlaki yozlaşmanın sebepleri ve bu sorunların nasıl giderileceği, Esentepe’ye yapılmak istenen Camii ve Kur’an kursları hakkında görüş alışverişlerinde bulunuldu.

Müftü Erhan’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunan Mehmet Emin Doğru, bölgede geçmişten beri İslam’ın halk nezdinde güçlü bir yer tuttuğunu belirterek, son yıllarda yaşanan yozlaşma ve ifsat çalışmalarının bu güçlü duyguyu ortadan kaldırılmaya yönelik olduğunu söyledi.

Doğru, “Bölgenin ortak bağıdır İslam. Halkları birbirine bağlayan en güçlü bağ İslamdır. Bu ifsat ve yozlaşma faaliyetlerine karşı âlimler, cemaatler, STK’lar ve siyasi partiler olarak dinimizi anlatarak ıslah çalışmaları yapmalıyız. Bu konuda müftülüğün yaptığı çalışmaları destekliyoruz. Ayrıca kadınlar, gençler ve çocuklarla ilgili planlı güzel çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

HÜDA PAR’ın ziyaretinden dolayı teşekkür eden Müftü Erhan, bölgede daha önce görev yaptığını ve bölgenin geçmişte İslama büyük hizmetler verdiğini belirterek, “Bölgemiz geçmişte İslam’a ve İslam medeniyetine büyük hizmetleri olmuştur. Bu bölgenin özünde İslam vardır. Şu anda bölgede yapılan dejenerasyondan dolayı fetret dönemi yaşanmış olsa da bu bölge insanının mayasında İslam vardır. Batman İl Müftülüğü olarak bizim de görevimiz topluma İslam’ı anlatmaktır. Bu konuda elimizden gelen çalışmaları yapacağız.” dedi.

Ziyaret sırasından söz alan HÜDA PAR İl Sekreteri Veysi Demir de Esentepe’de cami yapılması konusunu gündeme getirerek, “Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in geçtiğimiz yıllarda Esentepe'de büyük bir cami yapılması için orayı Müftülüğe tahsis etmişti. Şu ana kadar bir çalışma başlatılmadı. Esentepe'ye şehre hâkim ve şehrin sembolü olacak güzel bir cami yapılması için girişim başlatmanızı istiyoruz. Hem Esentepe hem de Diyarbakır Caddesi ile yeni gelişen mahallelerde acilen cami ihtiyaçlarının karşılanması lazımdır.” dedi.

İl Müftüsü Erhan son olarak, Kur’an kursları, dini eğitimler ve Esentepe’ye Camii konusunda gerekli adımları atacaklarını belirtti.

Ziyaret, karşılıklı yapılan sohbetin ardından sona erdi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com