Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR'dan basın kuruluşlarına ziyaret

HÜDA PAR'dan basın kuruluşlarına ziyaret

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı 'Dünya Çalışan Gazeteciler Günü' münasebetiyle basın kuruluşlarını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2016 Pazartesi 17:08
HÜDA PAR'dan basın kuruluşlarına ziyaret

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu ve beraberindeki heyet, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Doğruhaber Gazetesi,  Rehber TV, Diyarbakır Medya Mensupları Derneği ve İlke Haber Ajansı’na ziyarette bulunarak basın mensuplarının gününü kutladı.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde, medya çalışanlarının sorun ve sıkıntıları ile son günlerde, özellikle Diyarbakır’da çatışmaların yaşandığı ortamlardan haber almaya çalışırken polis ve asker tarafından haksız engellemelere maruz bırakılan gazetecilerin karşılaştığı sorunlara değinildi.

Bölgede yaşanan çatışmaların halka zarar verdiğini ve bu sorunun en doğru şekilde gündeme gelmesini sağlamak için medya kuruluşlarına çok büyük görevler düştüğünü belirten Tanrıkulu, bu bağlamda gösterdikleri çaba ve gayretlerden dolayı ilkeli bir duruş sergileyen tüm basın mensuplarını kutlayarak ve çabalarını takdir ettiklerini söyledi.

“Dileğimiz tüm basın ve medya kuruluşlarının aynı hassasiyette olmasıdır”

Doğruhaber Gazetesi ve Rehber TV’yi ziyaretinde konuşan Tanrıkulu, bölgede yaşanan sorunları gündeme getirmede çok büyük emeklerinin olduğunu ve bu bağlamda kendilerini takdir ettiklerini belirtti.

Tanrıkulu, “Doğruhaber Gazetesi ve Rehber TV olarak gündeme getirmiş olduğunuz gerçekleri takip ediyor ve verdiğiniz emeği takdirle karşılıyoruz. Umudumuz ve dileğimiz, bölgede faaliyet yürüten tüm basın ve medya kuruluşlarının aynı hassasiyet ile sorunun üzerine eğilmesi, yaşanan sorun ve sıkıntıların gündeme gelmesini sağlama hususunda bir gazeteci olarak neye mal olursa olsun ilkeli bir duruş sergilemekten geri durulmamasıdır.” dedi.

“Medya mensupları halkın toplumdaki gözü ve kulağıdır”

Yaşanan sorunların aşılması hususunda devlete de büyük yükümlülükler düştüğüne vurgu yapan Tanrıkulu, “Özellikle medya mensuplarının hedef haline getirilmemesi ehemmiyet arz etmektedir. Zira medya mensupları halkın toplumdaki gözü ve kulağıdır. Onların engelleniyor olması, yetkili merciler tarafından doğru bilgilendirilmemesi, bilgiye ulaşmasının engellenmesi büyük bir hata olarak görülmeli ve toplumun doğru bilgilendirilmesi için bu engellemeler ortadan kaldırılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen ziyaretler iyi niyet temennileri ve sunulan ikramların ardından son buldu. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com