Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset HÜDA PAR'dan alimlere hakaret eden başkana sert tepki

HÜDA PAR'dan alimlere hakaret eden başkana sert tepki

MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nın İskilipli Atıf Hoca, Şeyh Said ve Seyyid Rıza'yı hedef alan sözlerine tepki gösteren HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, belediye başkanını derhal özür dilemeye davet etti.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2015 Perşembe 15:02
HÜDA PAR'dan alimlere hakaret eden başkana sert tepki

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, şiddet olaylarının tırmanmasının ardından Adana’da düzenlenen bir yürüyüşte İslam âlimleri Şeyh Said, İskilipli Atıf Hoca ve Seyit Rıza’ya ağır hakarette bulunan MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye sert tepki gösterdi.

Açıklamada, “Yaşadıkları dönemde İslam’dan başka bir gayeleri olmayan ve zamanın zalim idarecilerinin zulmüne uğrayan bu değerli alimlerimiz mezarlarında bile İslam düşmanı küstah kişi ve kesimlerin hedefi olmuşlardır. Müslümanlara yoğun şekilde zulümlerin yapıldığı bir çağda İslam âlemine rehberlik etmiş bu alimlerimize yapılan hakareti kabul etmiyoruz. MHP’li Başkan bu küstah tavrı nedeniyle derhal Tevbe etmeli, alimlerimizin şahsı manevilerinden ve Müslüman halktan özür dilemelidir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları tepki vermeye davet edilerek, “Bu değerli alim ve önderlerimize dil uzatan ve küstahça ifadeler kullanan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü’yü kınıyor ve bu zatın çirkin sözlerini ‘Kem söz sahibine aittir’ atasözü bağlamında aynen iade ediyor ve  şiddetle kınıyoruz. Başta siyasi partiler olmak üzere İslami sivil toplum kuruluşları ve cemaatleri, âlimlerine sahip çıkmaya ve gerekli tepkiyi göstermeye davet ediyoruz.” denildi.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com