Advert
Advert
Advert

HÜDA PAR Urfa İl Başkanı Lokman Yalçın; Sisteme alternatifiz

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın; Sistemin alternatifiyiz" dedi.

HÜDA PAR Urfa İl Başkanı Lokman Yalçın; Sisteme alternatifiz
HÜDA PAR Urfa İl Başkanı Lokman Yalçın; Sisteme alternatifiz

Hür Dava Partisi ( HÜDA PAR) Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın ve Parti üyesi İsmail Karadal Gap Gündemi Gazetesi yazı işleri Müdürü Veysel Polat ile görüştü.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın; Parti olarak 48 ilde kuruluş işlemlerini bitirdiklerini, 5 ilde ise teşkilatlanma çalışmalarının tamamlandığını ama resmi prosedürün sürdüğünü söylediler., Şanlıurfa'da  ise Halfeti ve Harran dışında merkez ve ilçelerde kuruluş işlemlerinin bittiğini,  bu iki ilçede ise en kısa sürede kuruluş işlemlerini bitireceklerini  belirtti.

Gündeme ilişkin  Yalçın şunları söyledi; Parti olarak siyaset sahnesinde yer almamız siyaset sahnesinde ahlaki değerlerin erozyona uğramış olmasından dolayı hasıl olmuştur. Ahlak ve vicdan yoksunu insanlar bu memleketi yönetemez. Geldiğimiz noktada bunu rahatlıkla müşahede ediyoruz. Siyasetçi Allah'tan korkuyorsa, çalıp çırpmıyorsa, ahirete inanıyor ve buna göre davranıyorsa ehil insanlarla proje üretmek sorun değildir, dedi


Yerel seçimlerde ciddi oy alacağımıza inanıyoruz
Yalçın sözlerine devam ederek; Toplumun çalıp çırpmayacak, Allah korkusu olan adaylara ihtiyacı var. Siyaset büyük bir vebaldir. Bizler bu bilinçle adaylarımızı belirleyerek halkımızın önüne çıkacağız. Aday adaylarımız ile ilgili ciddi çalışmalarımız var. Netleşen adaylarımız da var. Henüz kamuoyu ile paylaşmadık. Genel merkezimizin uygun gördüğü bir zamanda Urfa'nın tamamının adaylarını kamuoyuna açıklayacağız.  
Yerel seçimlerde halkımızın büyük teveccüh göstereceğine inanıyoruz. Halkımızın bizden beklentisi de yüksek. Bu beklenti bizi korkutmuyor da değil. Çünkü insanların beklentilerine cevap vermek büyük sorumluluk gerektiriyor. Çünkü oy hizmet için bir emanettir. Emanete ihanet etmemek gerekiyor. Bu bilinçle bütün kurumlarla halka hizmet etmek gerekiyor, dedi

Türkiye'de muhalefet yok
Yalçın; Bugün Türkiye'deki siyasette en büyük sorun ciddi bir muhalefetin olmamasıdır. Yöneticiler ve adaylar  halk nezdinde büyük bir güven zedelenmesi ile karşı karşıyadır. Bugün siyaset sahnesinde olan insanlara karşı halk güven duymuyor.  Halk bırakın dürüst siyasetçiyi, az çalan adaya bile razı olmuş. Bu da siyasetin geldiği noktayı özetliyor. İnşallah  HÜDA PAR  insanların itimadı ile dürüst siyasetin kapılarını açacaktır, diye konuştu.

Herhangi bir partinin değil Türkiye'deki sistemin alternatifiyiz 
Lokman Yalçın, "BDP'nin alternatifi misiniz?" sorusu üzerine şunları söyledi; Biz herhangi bir partinin alternatifi olarak kurulmadık. Yozlaşan siyasete müdahale etmek, Maneviyatımızı yükseltmek ve kaybolan adaleti tekrar tesis etmek için bu kulvara atıldık. Allah korkusu olan, vicdan sahibi olan insanlarla yola çıktık. Siyaset ağır vebal gerektiren bir sorumluluktur. Bu vebalin bilincinde olarak Türkiye'deki bozulmuş sistemin alternatifiyiz. Yoksa sahada vatandaşın reyini alma noktasında rakip olduğumuz herhangi bir partinin alternatifi olarak kurulmadık. HÜDA PAR bütün toplumu kucaklayan bir partidir. Birilerinin iddia ettiği gibi ne devletin ne de AK Partinin kurduğu bir parti değiliz. Halkın kendi bağrından ve dinamiklerinden doğan bir Partiyiz.

Çözüm sürecini eksikliklerine rağmen destekliyoruz.
Yalçın, hükümetin çözüm süreci ile attığı adımları desteklediklerini belirterek şunları söyledi; Bütün eksikliklerine rağmen akan kan ve gözyaşının durması, silahların susması adına ta başından beri HÜDA PAR olarak atılan adımları destekliyoruz. Ama Kürt sorununun çözümünde BDP ve PKK bütün Kürtleri temsil etmiyor. Bizim buna itirazımız var. Devlet çözüm konusunda Kürtleri temsil eden bütün parti ve STK'larla görüşmeli ve önerilerini dikkate almalıdır. Bu süreçte Devlette, PKK da birbirine güvenmiyor. Güvensizliğin olduğu bir yerde Barış sürecinin sekteye uğrama ihtimali yüksektir. Her iki tarafın içinde barışı istemeyen derin güçler var. Süreç her an provokasyona açıktır. Bu nedenle süreçle ilgili şeffaf olunmalı. Bütün herkesin olduğu ve herkesi kucaklayan, katılımcı bir süreç akan kanın ve gözyaşının durmasına, soruna kalıcı çözüm bulunmasına vesile olacaktır.

Polat, Lokman Yalçın'a yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu