Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR Şanlıurfa Kadın Kollarından çarşafa hakarete tepki

HÜDA PAR Şanlıurfa Kadın Kollarından çarşafa hakarete tepki

İstanbul'da düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı'nda çarşafa yapılan hakarete sert tepki gösteren HÜDA PAR Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı, birilerinin çarşaf üzerinden İslam'a düşmanlık yaptığını belirtti.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 14:44
HÜDA PAR Şanlıurfa Kadın Kollarından çarşafa hakarete tepki

HÜDA PAR Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Fadile Demir, İstanbul'da düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı'nda sanatsal etkinlik adı altında çarşafa yapılan hakarete,yaptığı yazılı açıklamaylatepki gösterdi.

Charlie Hebdo mirasçılarının şeytani düşünce ve planlarını bir kez daha kadının hicabı üzerinden, oyun ve hilelerini sahnelediklerini belirten Demir, birilerinin İslam’ın şiarlarından olan çarşaf üzerinden İslam'a düşmanlık yaptığını ifade etti.

“İslam düşmanları kadının hicabı üzerinden oyun ve hilelerini sahneliyorlar”

Halkın sabrını ölçmek için şeytani planların devreye koyulduğuna dikkat çeken Demir, “İslam düşmanları şeytani düşünce ve planlarını bir kez daha kadının hicap ve namusu üzerine oyun ve hilelerini sahnelediler. Bilindiği üzere daha kısa bir süre önce Diyarbakır’da, Charlie Hebdo’nun mirasçıları halkın sabrını ölçmek için şeytani planlarını devreye koymuşlardı. Bu şeytani miras elden ele her alanda uygulanırken, özelliklede kadını kullanmaları manidardır. Çünkü kadın ve tesettür İslam’ın en sağlam kalesidir. İslam düşmanları her devirde kadını açarak hem kadını hem de erkeği İslam’dan uzaklaştırmak için çabalamışlardır. Bugün İslami tesettürden olan çarşafa yönelik gerçekleşen saldırıları da bu zaviyeden okumak lazımdır.” diye belirtti.

“Akıllarınca çarşaflı kadını zincire vurulmuş bir köle gibi göstermek istemektedirler”

Müslüman kadının hicap ve çarşafına dil uzatılarak itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını belirten Demir, “Bu ve benzeri eylemlerden amaçlanan Müslüman kadını, iffet ve hayâ sembolü olan hicap ve çarşafına dil uzatmak suretiyle itibarsızlaştırmaktır. Çarşaflı kadını zincirleyerek kinlerini, nefretlerini kusmaktalar. Akıllarınca çarşaflı kadını, zincire vurulmuş bir köleymiş gibi göstermek istiyorlar. Allah'ın ayetlerini inkâr etmede çarşaf ve zinciri birer obje olarak kullanmışlardır. Biz Müslüman kadınlar olarak tesettürümüze yapılan bu çirkin eylemi hakaret olarak görüyor, bunu düzenleyenleri ve bu rezaletin sergilenmesine izin veren TÜYAP'ı kınıyor ve çirkin eyleme bir an önce son vermelerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. (Ramazan Casuk – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com