Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Hüda Par Şanlıurfa Adayını Tanıttı

Hüda Par Şanlıurfa Adayını Tanıttı

Düzenlediği basın toplantısıyla Şanlıurfa adayını tanıtan Hüda Par, 9 ilde bağımsız adaylarla seçime girecek..

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2015 Çarşamba 18:05
Hüda Par Şanlıurfa Adayını Tanıttı

7 Haziran seçimleri için Tüm partilerin aday listelerini belirleyerek YSK'ya vermesinin ardından, bağımsız adaylarla seçime girecek olan Hür Dava Partisi (Hüda Par) kendini güçlü gördüğü 9 doğu illerinde bağımsız adaylarla seçime girmeye hazırlanıyor.

Bugün Şanlıurfa Hüda Par il teşkilatının düzenlemiş olduğu bir basın toplantısı ile Şanlıurfa'da ki bağımsız seçime girecek adayları olan Mehmet Yavuz'u tanıttılar.

Toplantı da basına kendini tanıtan Mehmet Yavuz; "13 yıldır Şanlıurfa'da yaşadığını, Eğitimci olduğunu, Urfan'ın sorunlarını yakinen bildiğini" söyledi. Yavuz; seçildiğimiz takdirde, mecliste tüm halkımızın sorunlarınin takipçisi olacağız, biz çözeğiz demiyoruz, çünkü biz iktidar değiliz. Sorunları çözmek, iktidarın işidir. Ancak biz halkımızın sorunlarının takipçisi olacağız, onları meclise taşıyacağız, altenatifler sunacağız, haklı taleplerimiz dikkate alınmadığı zaman bunu medyaya, basına ve halkımıza duyuracağız." dedi.

Eğitimci Mehmet Yavuz, Sözlerine; “Adaylığımızın Türkiye’ye ve Şanlıurfa’ya hayırlar getirmesini Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum." diye başladı.

Eğitimci Yavuz; "Gönül isterdi ki seçimlere partimiz olan Hüda Par’ın ismi altında girelim. Ama Türkiye’de mevcut bir seçim barajı var, bu seçim barajının kendisi ile birlikte getirmiş olduğu temsildeki adaletsizlikten dolayı böyle bir kararı almış bulunuyoruz.” dedi.

Yavuz; Hür Dava partisi olarak bu seçimde sloganlarının; "Hür Aday" olduğunu, "Şanlıurfa’da ise Hür aday olarak ben bulunuyorum. Birinci sloganımız genelde ‘Mecliste söyleyecek sözümüz var’ yani Hür adayların en önemli sloganı bu. Biz şu ana kadar çok söz söyledik gerçekten ama dedik ki bu sözlerimiz birde meclisin duvarlarında yankılansın. Bu yüzden böyle bir tercihte bulunduk. Şanlıurfa için ise çok fazla bir şey istemiyoruz. 1 tane istiyoruz. 11 tanesini istediğiniz partiye verebilirsiniz. Ama 1 tane de biz olalım. Bu yüzden 1 artı 11 diyoruz. Diğer bir ifade ile Mehmet Yavuz artı 11 diyoruz. Biz inanıyoruz, İnşallah halkımız da bizi dinledikçe bizi tanıdıkça kendisinden biri olarak görecek. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Ben bu memleketin hassasiyetlerini çok iyi biliyorum. Hangi sıkıntılarının olduğunu çok iyi biliyorum” diye konuştu...

Hüda Par; Diyarbakır, Mardin, Batman, Şanlıurfa, Van, Bitlis, Bingöl, Şırnak ve Adana'da seçimlere bağımsız girecek... Diyarbakır'da Yapıcıoğlu, Batman'da Aydın Gök, Bitlis'te Cengiz Karakaya, Adana'da Salih Demir, Şırnak'ta Şehzade Demir, Van'da Mehmet Mehdi Oğuz, Şanlıurfa'da Mehmet Yavuz, Bingöl'de Sait Şahin ve Mardin'de Mahmut Kılınç'ın aday gösterileceği belirtildi.

Haber; Mehmet Emin KUŞ/ www.balıklıgöl.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com