Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset HÜDA PAR Öğretmenler Günü'nü kutladı

HÜDA PAR Öğretmenler Günü'nü kutladı

HÜDA PAR yaptığı yazılı açıklamayla eğitimcilerin Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2015 Salı 15:48
HÜDA PAR Öğretmenler Günü'nü kutladı

HÜDA PAR Eğitim İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan yazılı açıklama ile eğitimcilerin “Öğretmenler Günü” kutlandı.

Cunta zihniyetinin medreselere alternatif olarak 24 Kasım 1928’de resmen kurulan Millet Mekteplerinin kuruluş yıldönümünü olan 24 Kasım 1981 tarihini Öğretmenler günü olarak kabul ettiği belirtilen açıklamada, aynı zihniyetin bir yıl sonra 24 Kasım 1982 tarihinde ideolojik saiklerle geneli öğretmenlerden müteşekkil olan 4 bin 172 memuru işinden uzaklaştırdığına dikkat çekildi. 

Açıklamada, “Görüldüğü gibi Öğretmenler Günü olarak ilan edilen bu günün, temelde halka rağmen halkın gerçek mektepleri olan ilim ve irfan yuvası medreselerin kapatılması ve alternatif olarak batının eğitim anlayışının model olarak kabul edilmesinin dayatıldığı gündür.” ifadeleri kullanıldı. 

Malum zihniyetin tezahürü olarak; eğitim sisteminin, tüm değerlerinden uzak bir neslin yetişmesine sebebiyet verdiği ifade edilen açıklamada, manevi değerlerden soyutlanmış olan bu mekteplerin yetiştirdiği neslin toplumsal felaketlere sebep olduğu belirtildi.

Açıklamada son olarak, “Tüm bunlara rağmen neslimizin emanet edildiği öğretmenlerin, yılda bir sefer bile olsa hatırlanması müspet bir adımdır. Biz, "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." anlayışına sahip olanlar olarak, öğretmenlerin kadrinin sürekli takdir edilmesi gerektiğinin inancındayız. Bu maksatla HÜDA PAR olarak, Eğitimcilerin tüm insani ve İslami haklarına kavuştuğu günlere ulaşması ümidiyle bu günün hayırlı olmasını diliyoruz.” denildi.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com