Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR Muş teşkilatından Mescid-i Aksa saldırısına kınama

HÜDA PAR Muş teşkilatından Mescid-i Aksa saldırısına kınama

HÜDA PAR Muş teşkilatı İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırısını yaptığı basın açıklamasıyla kınadı.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2015 Pazartesi 18:21
HÜDA PAR Muş teşkilatından Mescid-i Aksa saldırısına kınama

HÜDA PAR Muş İl Başkanı M. Şirin Çağlayan İsrail’in Mescidi Aksa’ya yönelik saldırısını yaptığı basın açıklamasıyla kınadı.

Saldırıların kabul edilir bir yanının olmadığını belirten, “İsrail’in Mescid-i Aksa’nın içinde yaptığı eylemi şiddetle kınıyor ve telin ediyoruz. Muhakkak ki Siyonist İsrail’in bugüne kadar Filistin ve Mescidi-i Aksaya yönelik gerçekleştirdiği tüm eylem, saldırı ve katliamların kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur. Fakat son olarak bizzat Mescid-i Aksa’ya yönelik yapılan alçakça saldırıda İsrail haddini aşmıştır.” dedi.

Bu saldırılar karşısında Müslümanların gereken tepkiyi verememesinden yakınan Çağlayan, “Kendisini, dünya üzerinde tasarruf hakkına sahip olan yegâne millet olarak gören bu lanetlenmiş kavim kendisine yakışanı yaparken, Mescidi Aksa ve Filistin’e yönelik projelerini gerçekleştirmek için adım adım ilerliyorken, maalesef İslam âlemi bu duruma gereken tepkiyi göstermiyor, duruma sadece seyirci kalmakla yetiniyor.” diye konuştu.

Bütün dünya Müslümanlarının, özellikle bölge Müslümanlarının bu saldırıya karşı gereken tepkiyi göstermesi gerektiğini vurgulayan Çağlayan, “Müslüman ülkeler devlet bazında İsrail’e yönelik yaptırımlar devreye koymalıdır. Bu alçakça saldırıya karşı verilmesi gereken cevap, çok cılız kınamalarla geçiştirilecek bir şey değildir. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin bu yönde ciddi adımlar atması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

Çağlayan, son olarak STK’ların da Türkiye’nin her tarafında düzenleyecekleri basın açıklamaları ve çeşitli etkinliklerle olaya tepkilerini göstermeleri ve kamuoyu oluşturmaları gerektiğinin altını çizdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com