Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR heyeti kayıp askerin ailesini ziyaret etti

HÜDA PAR heyeti kayıp askerin ailesini ziyaret etti

HÜDA PAR Solhan ilçe teşkilatından oluşan heyet, Cizre Kabul Toplama Merkezinde kaybolduğu ileri sürülen asker Emrah Avunan'ın ailesini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 18:16
HÜDA PAR heyeti kayıp askerin ailesini ziyaret etti

HÜDA PAR Solhan İlçe Başkanı Sadrettin Kırım ile partili bir heyetin, Cizre Kabul Toplama Merkezinde 4 ay önce kaybolduğu belirtilen asker Emrah Avunan’ın Murat köyü Hatun mezrasında yaşayan ailesini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında konuşan baba Bilal Avunan, oğlunun ani olarak ortadan kaybolduğunu, oğlunun akıbetini öğrenmek için yaptığı tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığını söyledi.

Oğluyla Cizre KTM'ye kaldığı süre içerisinde birkaç kez telefon görüşmesi yaptığını belirten baba Avunan, “Oğlum Emrah Cizre KTM'de iken ve ondan önce de acemi birliğinde iken defalarca telefon görüşmemiz oldu. Tüm bunlara rağmen çocuğum ani olarak ortadan kayboldu. Buna bir mana veremiyorum.” dedi.

Oğluyla ilgili askeri yetkililerden yapılan açıklamanın ikna edici olmadığını belirten acılı baba, sözlerine şöyle devam etti: “Oğlumun kaybolmasından sonra görüştüğümüz Cizre Kabul Toplama Merkezi'nde ki askeri yetkililer ilk zamanlar kabullenmelerine rağmen sonradan oğlumuzun Cizre'ye giriş yapmadığını ileri sürdüler. Oysaki oğlumla bir hafta boyunca yatıp kalkan arkadaşı var. Öte yandan oğlum Cizre'de bulunduğu sırada hesabına para yatırdım. Kayıp olduğu gün yine telefon görüşmesi yaptık. Askeri yetkililerden bize kayıp haberi gelmesi üzerine Solhan İlçe Savcılığına başvuruda bulundum. Daha sonra ilçede bulunan bir siyasi parti temsilciliği aracılığıyla İçişleri Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'na başvuruda bulundum. Buna rağmen aradan geçen dört aylık süre zarfında olumlu veya olumsuz herhangi bir sonuç alamadım.”

Cizre KTM'de oğluyla bir hafta boyunca beraber olan arkadaşının kendisine söylediklerini de aktaran baba Bilal Avunan, “Oğlumla birlikte bir hafta boyunca oturup kalkan arkadaşıyla yaptığım görüşmede oğlumun firar edebilecek bir yapı veya düşünce de olmadığını belirterek şunları söyledi:  ‘Emrah ile birlikte Cizre KTM'de bir hafta birlikte kaldık. Emrah namazında niyazında sakin ve efendi bir çocuktu. Kaybolduğu gecenin akşamı yine birlikte koğuşun önünde oturuyorduk. İlerleyen saatlerde kendisine uykum geldiğini belirterek uyumayı teklif ettim. O ise uykusunun olmadığını biraz daha oturacağını söyledi. Ben de uyumak için koğuşa geçtim. Sabah uyandığımda ise Emrah'ın tüm eşyaları olduğu gibi duruyordu ama kendisi yoktu.”

Baba Bilal Avunan, yetkililere yardım çağrısında bulunarak,  4 çocuk babası olduğunu, Emrah'ın ise tek erkek çocuğu olduğunu, oğlunun bulunmasını istedi.

HÜDA PAR heyeti, acılı aileye sabır ve bir an önce evlatlarına sağ salim kavuşmayı temenni ederken, konuyu ellerinden geldiğince gündemde tutacaklarını ve parti üst kurullarına ileteceklerini belirtiler.

HÜDA PAR Solhan İlçe Başkanı Sadrettin Kırım ile yönetim kurulu üyeleri kayıp asker Emrah Avunan’ın ailesine yaptıkları ziyaretin ardından Solhan ilçe merkezine dönmek üzere köyden ayrıldı. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com