Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya HÜDA PAR: "Halk meşru müdafaa hakkını kullanacaktır"

HÜDA PAR: "Halk meşru müdafaa hakkını kullanacaktır"

PKK tarafından partilerine yönelik imha emri verildiğini belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, dindar halkın hiçbir saldırıya seyirci kalmayacağını ve meşru müdafaa hakkını kullanacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2014 Çarşamba 22:44
HÜDA PAR:

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, PKK tarafından kendilerine yönelik toptan imha emri verildiği belirtilerek, "Herkes şunu çok iyi bilsin ki; dindar halkımız, kendisine yönelik hiçbir saldırıya seyirci kalmayacak, meşru müdafaa hakkını tereddütsüzce kullanacaktır." denildi.

HDP/PKK'li grubun 7 Ekim Salı gecesi saat 01.00 sıralarında il teşkilat binalarına yönelik fiili saldırı gerçekleştirdiği ve saatlerce süren saldırıda teşkilat binalarında büyük çaplı hasar meydana geldiği ifade edilen açıklamada, HDP il başkanının saldırıları, Kobani'ye demokratik bir destek olarak izah etmesinin halkla alay etmek olduğu vurgulandı.

Olayı duyup gelen üye ve gönüllülerinin devam eden saldırılara karşı izzetlice durup saldırıları püskürttüğü belirtilen açıklamada, "Kobani'de IŞİD ile olan meseleyi bahane edip bölgemizde terör estirerek,  Kürt halkına ve özellikle İslami camialara yönelik her türlü saldırı emrini veren HDP/PKK kimseye insanlık dersi verip masumluk rolünü oynamasın.

Kobani olayını istediğiniz kadar dramatize edebilirsiniz. Fakat Kobaniyi bahane ederek camiamızın teşkilatlarına, üyelerine, ev ve arabalarına taş, molotof ve silahlarla saldırıp Diyarbakır'da üyelerimizi şehid ettikten sonra taşlarla kafalarını ezip cesetlerini yakan sizler, yapılanları masumane, haklı tepkiler şeklinde göstererek zulümlerinizi örtbas edemezsiniz." denildi.

HÜDA PAR'ın günlerdir saldırının her çeşidine maruz kaldığın dikkat çekilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Ellerinde taş, molotof ve silahlarla sağa sola saldırtılan binlerce gencin terör estirdiği bir ortamda özellikle silahla vurulan şahısları "HÜDA PAR'lılar yaptı." demek kinin ve nefretin beslediği insafsızca bir ithamdır.

HÜDA PAR günlerdir saldırının her çeşidine maruz kalmış, ev, işyeri ve teşkilatlarına yapılan saldırılara meşru müdafaa hakkını kullanmıştır. HÜDA PAR'ı katliam yapmakla itham edenler Diyarbakır'da HDP/PKK tarafından kafaları taşlarla ezilip cesetleri yakılan masum insanlardan söz etmemiş olması demokratik anlayışlarını göstermektedir.

Halkımız ve tüm siyasi oluşumlar şunu iyi bilsinler ki; başka yerlerdeki olaylar bahane edilerek bizlere ve teşkilatlarımıza yönelik toptan imha emri verilmiştir. Bunun en büyük sorumlusu HDP/PKK'nin yerel ve genel yönetici ve idarecileridir.
Halkımıza çağrımız, çocuklarını bu çetelere teslim edip, elleriyle katliam ve talan yaptırarak dünya ve ahiretlerini heba etmesinler.

Herkes şunu çok iyi bilsin ki; dindar halkımız, kendisine yönelik hiçbir saldırıya seyirci kalmayacak, meşru müdafaa hakkını tereddütsüzce kullanacaktır." (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Washington karıştı! sular durulmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com