Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HÜDA PAR: Barış ve huzurun sağlanması için İslam Birliği oluşturulmalı

HÜDA PAR: Barış ve huzurun sağlanması için İslam Birliği oluşturulmalı

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı, ABD uçaklarının Diyarbakır'a konuşlandırılması ile ilgili yazılı basın açıklaması yaparak, tüm dünyada barış ve huzurun sağlanması için yegâne güç olabilecek İslam Birliğinin acilen oluşturulması gerektiği vurgusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2015 Perşembe 19:27
HÜDA PAR: Barış ve huzurun sağlanması için İslam Birliği oluşturulmalı

ABD uçaklarının Diyarbakır'a konuşlandırılması ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulunan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Diyarbakır İl Başkanlığı, İslam Birliğinin oluşturulması ile ancak, başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyada barış ve huzurun sağlanabileceğinin altı çizildi.

On yıllardır Amerika tarafından İslam coğrafyasında akıtılan kana dikkat çekilen yazılı basın açıklamasında,  “On yıllardır İslam coğrafyasında kan akıtan, özellikle de Mart 2003 tarihinde Irak’ı işgal etmesiyle yüzbinlerce masumum kanına giren ve milyonlarca insanı yerinden yurdundan edip mülteci ve dilenci durumuna düşüren emperyalist ABD’nin Suriye’ye müdahale etmesiyle İslam coğrafyasında devam eden fitne ateşi, kan ve gözyaşı giderek artmıştır” denildi.

Açıklamada, geçtiğimiz Ağustos ayında İncirlik’te konuşlandırılan ABD askerleri ve savaş uçaklarının, IŞİD’e müdahale bahanesiyle Suriye’de sivil alanlarını bombalayarak binlerce Müslümanın bombalar altında can verdiğine sebep olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde ise ABD savaş uçakları ve ordu personellerinin Diyarbakır’da konuşlandırıldığı hatırlatılması yapılan açıklamada, Buradan havalanan insansız ABD savaş uçaklarının Suriye’deki sivil hedefleri bombaladığı ve yüzlerce çocuk, kadın, yaşlı sivilinin katledildiğinin altı çizildi.

Açıklamanın devamında, “ABD öncülüğündeki Batı şer koalisyonunun aylardır Suriye’de akıttıkları sivil kana doğrudan ortak olmak isteyen Rusya da Suriye’ye müdahale edip sözde IŞİD mevzilerini vurmak bahanesiyle IŞİD’le alakası olmayan, sivillerin yaşadığı alanları bombalamış ve onlarca kişinin katledilmesine yüzlerce kişinin de yaralanmasına sebep olmuştur.” İfadelerine yer verildi.

Açıklamada ABD ve Rusya’nın kan akıtmayı felsefe haline getirdiği vurgusu yapılarak, “Çocuk, kadın, yaşlı, sivil ayrımı yapmadan kan akıtmayı hayat felsefesi haline getiren ABD ve Rusya başta olmak üzere, her platformda bunlara destek verdiklerini açıklayan tüm şer odaklarını lanetliyor ve ABD savaş uçaklarının İncirlik ve Diyarbakır’da konuşlanmasına izin veren hükumetin bu kararını kınıyor ve bir kez daha gözden geçirmeye davet ediyoruz.”  İfadeleri kullanıldı.

İslam ümmetinin bu dağınıklığından istifade edip neredeyse İslam coğrafyasının her yerinde fitne ateşi yakıp kan ve gözyaşı akıtan emperyalist Batı ülkelerinin bu katliamlarına artık dur denilmesi gerektiği belirtilen açıklamada son olarak, “Bunun için de başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyada barış ve huzurun sağlanması için yegane güç olabilecek bir İslam Birliğinin acilen oluşturulması gerektiğine olan inancımızı bir kez daha ifade ediyoruz.” İfadeleri kaydedildi.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com