Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hububat fiyatları Çiftçiyi Sevindiriyor

Hububat fiyatları Çiftçiyi Sevindiriyor

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2014 Çarşamba 11:14
Hububat fiyatları Çiftçiyi Sevindiriyor

Bu yılki hububat fiyatları çiftçileri memnun ediyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) henüz hububat fiyatlarını açıklamamış olması çiftçiye ayrıca olumlu yansıdı. Piyasanın yüksek seyrettiği günlerde TMO’nun fiyat aralığı konusundaki bekleyişi sürerken, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu açıklanacak fiyatın piyasanın altında olmaması gerektiğini belirti.

Bu yılki hububat fiyatlarına ilişkin açıklamada buluna Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Eyyüpoğlu, ‘Bu yıl hububat piyasasında işlem gören ürünler iyi fiyattan alıcı buldu. Bu durum bizleri ve çiftçileri memnun etmiştir. Hububat fiyatlarının açıklandığı şu günlerde TMO’nun da fiyat açıklamamış olması da ayrıca memnuniyet vericidir. TMO’nun olası fiyat açıklaması durumunda ise hububat fiyatlarının piyasanın altında olmaması gerekiyor’ dedi.
Ayrıca ülke genellinde yaşanan kuraklıktan Şanlıurfa’nın da etkilendiğini kaydeden Eyyüpoğlu, ‘özellikle kuru alanlarda geçen yıllara nazaran verim kayıplarının arttığı gözlemlense de sulu alanlarda her hangi bir sorun bulunmamaktadır’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com