Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Hububat desteK pirimi tarihleri belirlendi

Hububat desteK pirimi tarihleri belirlendi

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2011 Pazartesi 16:09
Hububat desteK pirimi tarihleri belirlendi


Hububat destek pirimi alacak çiftçilerin 30.09.2011 tarihine kadar mutlak suretle il/ilçe müdürlüklerinde başvurularını yapmaları gerektiği belirtildi.

Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada bu tarihe kadar başvurmayan çiftçilerin hububat primi alamayacakları yalnızca mazot-gübre ve toprak analizi desteğine başvurabilecekleribelirtildi.
Tarım müdürlüğü yazılı açıklamasında:  “ÇKS (çiftçi kayıt sistemine) güncellemelerin (kırmızı dosya ) üretimi; buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek olan çiftçilerin 30.09.2011 tarihine kadar mutlak suretle il/ilçe müdürlüklerinde başvurularını yapmaları gerektiği; bu tarihten sonra başvuruda bulunan çiftçilerin hububat primi alamayacakları yalnızca mazot-gübre ve toprak analizi desteğine başvurabilecekleri; kütlü pamuk, yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola, dane mısır, aspir, zeytinyağı üretimi yapan çiftçilerin 15.12.2011 tarihine kadar il/ilçe müdürlüklerine çks (çiftçi kayıt sistemine) başvuruda bulunup kayıtlarını yaptırmaları gerektiği; bu tarihten sonra başvuruda bulunan çiftçilerin kütlü pamuk, yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola, dane mısır, aspir, zeytinyağı prim desteğini alamayacağı sadece mazot-gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanabileceği” belirtildi.
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Çiftçileremüjde! destek ödemesi başlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com