Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Hububat Alımına Rendavulu Sistem

Hububat Alımına Rendavulu Sistem

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından uygulanan randevulu sistem sayesinde çiftçilerin sıra beklemeden ürünlerini teslim edebilecek.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2012 Salı 15:30
Hububat Alımına Rendavulu Sistem

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından uygulanan randevulu sistem sayesinde çiftçilerin sıra beklemeden ürünlerini teslim edebileceklerini söyledi.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, 24 Temmuz 2012 tarihinde buğday alımlarında randevulu sisteme geçen Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 13 Ağustos 2012 tarihinde ise mısır alımlarında randevulu sisteme geçtiğini hatırlatarak bu sistemin çiftçilere kolaylık sağlayacağını ve zaman kaybını önleyeceğini aktardı.

Başkan Kaya; “Üreticilerimizin TMO’ya ürün verebilmesi için çiftçi kayıt sistemindeki bilgilerini bağlı oldukları Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri veya ilçe müdürlüklerinde güncellemeleri gerekmektedir. Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi olmayan ürün sahipleri ürünlerini randevu almak sureti ile teslim edebilecektir. Üreticiler en fazla ÇKS belgelerinde kayıtlı üretim miktarı kadar randevu alabilecektir.” Şeklinde açıklama yaptı.  2012 yılı içerisinde üreticilerimizin ofis alım noktalarında fazladan beklemelerini önlemek için TMO tarafından uygulanan sistemle randevu tarihinde mısır getirmeyen üreticilere getirmediği miktar için tekrar randevu verilmeyeceğini de hatırlatan Kaya; “Randevular internet üzerinden TMO web sitesindeki linkten veya bizzat iş yerlerinden kolayca alınabilir. Randevu alan üreticilerimiz ürünlerini randevu tarihinde aynı günde, alamayanlar ise önceden olduğu gibi sıraya girerek verebilecekler. Ürün teslim tarihinden en fazla 10 gün öncesinden itibaren randevu alınabiliyor.” dedi. Çiftçilerin randevulu sistemle işlem yapması halinde işlerini daha kolay bir şekilde yapabileceklerini ifade eden Kaya; çiftçilerin bu sistem sayesinde çiftçilerin Toprak Mahsulleri Ofisleri önlerinde bekleme çilesine de son verileceğini aktardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com