Advert
Advert
Advert

Hububat Alımına Rendavulu Sistem

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından uygulanan randevulu sistem sayesinde çiftçilerin sıra beklemeden ürünlerini teslim edebilecek.

Hububat Alımına Rendavulu Sistem
Hububat Alımına Rendavulu Sistem

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından uygulanan randevulu sistem sayesinde çiftçilerin sıra beklemeden ürünlerini teslim edebileceklerini söyledi.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, 24 Temmuz 2012 tarihinde buğday alımlarında randevulu sisteme geçen Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 13 Ağustos 2012 tarihinde ise mısır alımlarında randevulu sisteme geçtiğini hatırlatarak bu sistemin çiftçilere kolaylık sağlayacağını ve zaman kaybını önleyeceğini aktardı.

Başkan Kaya; “Üreticilerimizin TMO’ya ürün verebilmesi için çiftçi kayıt sistemindeki bilgilerini bağlı oldukları Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri veya ilçe müdürlüklerinde güncellemeleri gerekmektedir. Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi olmayan ürün sahipleri ürünlerini randevu almak sureti ile teslim edebilecektir. Üreticiler en fazla ÇKS belgelerinde kayıtlı üretim miktarı kadar randevu alabilecektir.” Şeklinde açıklama yaptı.  2012 yılı içerisinde üreticilerimizin ofis alım noktalarında fazladan beklemelerini önlemek için TMO tarafından uygulanan sistemle randevu tarihinde mısır getirmeyen üreticilere getirmediği miktar için tekrar randevu verilmeyeceğini de hatırlatan Kaya; “Randevular internet üzerinden TMO web sitesindeki linkten veya bizzat iş yerlerinden kolayca alınabilir. Randevu alan üreticilerimiz ürünlerini randevu tarihinde aynı günde, alamayanlar ise önceden olduğu gibi sıraya girerek verebilecekler. Ürün teslim tarihinden en fazla 10 gün öncesinden itibaren randevu alınabiliyor.” dedi. Çiftçilerin randevulu sistemle işlem yapması halinde işlerini daha kolay bir şekilde yapabileceklerini ifade eden Kaya; çiftçilerin bu sistem sayesinde çiftçilerin Toprak Mahsulleri Ofisleri önlerinde bekleme çilesine de son verileceğini aktardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu